Як стало відомо, міф про те, що українці їдуть до Польщі за соціальними виплатами, розвіяний. До слова, 60% біженців від війни (а це 400 тисяч осіб) вже знайшли роботу у Польщі.
Ті ж, хто приїхав сюди раніше і створив власну фірму, почувається ще краще, – зазначає видання Wyborcza.
Сервіс прокату автомобілів Carsmile проаналізував тенденції купівлі нових автомобілів у Польщі громадянами України упродовж останніх двох років. Компанія перевірила, які заявки на купівлю автомобілів подавали українці, передає Радіотрек.
Купуючи нові автівки, українці найчастіше обирають лізинг. Це стосується аж 70% заявників. Лише 30% наших співвітчизників обирає довгострокову оренду.
Переважна більшість цих людей (а це 79%) заявили, що отримували дохід від підприємницької діяльності, частіше від ведення комерційної юридичної компанії, рідше — від приватного підприємця.
Середній задекларований чистий дохід склав 10 тисяч злотих (близько 80 тисяч на місяць). Це може свідчити про те, що справи у компаній, які українці відкрили у нашій країні, йдуть відносно непогано, — кажуть у сервісі.
Хто обирає вживані авто?
Коли йдеться про вживані авто, українці набагато частіше користуються кредитом. При цьому основним джерелом доходу вони вказують трудовий договір (це стосується 80% звернень), і лише 12% заявок надходить від власників бізнесу.
Середній чистий дохід, вказаний у заявці на кредит, становить 5 тисяч злотих (приблизно 40 тисяч гривень).
Тож можна побачити, що люди з нижчими доходами вибирають вживаний автомобіль зі зрозумілих причин, підсумовує Carsmile.
Слід також нагадати, що компанії останнім часом спрощують процедуру придбання автомобіля. Окрім даних про дохід, отриманий в Польщі, іноземцеві потрібен лише номер PESEL.
Також допоможе кредитна історія в БКІ.
Нещодавно Бюро кредитної інформації налагодило співпрацю з українськими колегами — це дозволяє польським банкам, кредитним компаніям або компаніям з прокату автомобілів перевіряти кредитну історію клієнта також в Україні.