Попри всі побоювання українців, Верховна Рада встановила мораторій на підвищення тарифів на тепло для населення. Триватиме від до кінця опалювального сезону. Але певні підвищення цін на комунальні послуги все ж очікуються, пишуть Новини Live.
Ціни на тепло
Мораторій буде діяти протягом воєнного стану в Україні плюс 6 місяців після. Він передбачає заборону на підвищення тарифів для всіх категорій населення на:
- послуги з розподілу природного газу;
- теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
- послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
Згідно з актуальними тарифами “Нафтогаз Трейдинг”, с 1 серпня до 31 березня 2023 року ціни за 1000 кубометрів газу наступні:
- 7 420 гривень (без урахування вартості транспортування) – для виробників теплової енергії та постачальників гарячої води та опалення населенню;
- 16390 гривень — для бюджетних установ;
- 38 325,50 гривні з урахуванням ПДВ для інших потреб, у тому числі для потреб населення.
Ціни на воду
Ціни на водовідведення та водопостачання мають залишитись без змін, адже додаткової інформації з цього питання не було.
Нагадаємо, тарифи на воду зросли ще з січня 2022 року — їх ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) — для 45 водоканалів.
Зауважимо, що є дві групи тарифів: на власне централізоване постачання холодної води та водовідведення.
Тарифи різняться в залежності від регіону. Наприклад, у Києві ціни на централізоване водопостачання та водовідведення зросли до 30,384 грн/м³ з ПДВ. А у Львові користувачі водоканалу вже платять по 25,88 гривень за метр кубічний (з урахуванням ПДВ).
Нижче наведено тарифи по регіонах (без ПДВ):
Ціни на електроенергію
Підвищень для споживачів також не очікується. Наразі домогосподарства, що споживають на місяць до 250 кВт-год (включно), платитимуть за електроенергію за тарифом 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год, а ті, що споживають понад 250 кВт-год — за тарифом 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год. Термін дії цих тарифів було подовжено до 31 жовтня 2022 року.
А от для бізнесу тарифи на електроенергію зростуть. НКРЕКП має підготувати відповідний проєкт, прорахувати нову ціну та обґрунтувати її.
Які тарифи зростуть восени
У Києві, наприклад, суттєво зросте вартість вивезення твердих побутових відходів у зв’язку зі збільшенням ціни на пальне. Про це повідомило комунальне підприємство “Київкомунсервіс”.
Тариф на вивезення відходів є одним із найнижчих — він нині становить менше одного долара з однієї особи — 36,11 гривні. Як кажуть у КП, вартість цієї послуги не коригувалась більш як три роки.
Тому було вирішено підвищити тариф для однієї на 10,26 гривні: з 36,11 до 46,37 гривні з ПДВ.
Тариф на вивезення сміття виросте також і в інших містах. Наприклад, в Рівному з 1 вересня на одну особу в багатоквартирному будинку треба буде заплатити 28,44 грн, а у будинках індивідуальної забудови – 32,91 грн. Це означає, що ціна зросте на 50%, у порівнянні з минулими місяцями.