Новини

Скільки доведеться платити українцям за комуналку восени

Попри всі побоювання українців, Верховна Рада встановила мораторій на підвищення тарифів на тепло для населення. Триватиме від до кінця опалювального сезону. Але певні підвищення цін на комунальні послуги все ж очікуються, пишуть Новини Live.

 

Ціни на тепло

Мораторій буде діяти протягом воєнного стану в Україні плюс 6 місяців після. Він передбачає заборону на підвищення тарифів для всіх категорій населення на:

  • послуги з розподілу природного газу;
  • теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
  • послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Згідно з актуальними тарифами “Нафтогаз Трейдинг”, с 1 серпня до 31 березня 2023 року ціни за 1000 кубометрів газу наступні:

  • 7 420 гривень (без урахування вартості транспортування) – для виробників теплової енергії та постачальників гарячої води та опалення населенню;
  • 16390 гривень — для бюджетних установ;
  • 38 325,50 гривні з урахуванням ПДВ для інших потреб, у тому числі для потреб населення.

Ціни на воду

Ціни на водовідведення та водопостачання мають залишитись без змін, адже додаткової інформації з цього питання не було.

Нагадаємо, тарифи на воду зросли ще з січня 2022 року — їх ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) — для 45 водоканалів.

Зауважимо, що є дві групи тарифів: на власне централізоване постачання холодної води та водовідведення.

Тарифи різняться в залежності від регіону. Наприклад, у Києві ціни на централізоване водопостачання та водовідведення зросли до 30,384 грн/м³ з ПДВ. А у Львові користувачі водоканалу вже платять по 25,88 гривень за метр кубічний (з урахуванням ПДВ).

Нижче наведено тарифи по регіонах (без ПДВ):

Ціни на електроенергію

Підвищень для споживачів також не очікується. Наразі домогосподарства, що споживають на місяць до 250 кВт-год (включно), платитимуть за електроенергію за тарифом 1,44 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год, а ті, що споживають понад 250 кВт-год — за тарифом 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год. Термін дії цих тарифів було подовжено до 31 жовтня 2022 року.

А от для бізнесу тарифи на електроенергію зростуть. НКРЕКП має підготувати відповідний проєкт, прорахувати нову ціну та обґрунтувати її.

Які тарифи зростуть восени

У Києві, наприклад, суттєво зросте вартість вивезення твердих побутових відходів у зв’язку зі збільшенням ціни на пальне. Про це повідомило комунальне підприємство “Київкомунсервіс”.

Тариф на вивезення відходів є одним із найнижчих — він нині становить менше одного долара з однієї особи — 36,11 гривні. Як кажуть у КП, вартість цієї послуги не коригувалась більш як три роки.

Тому було вирішено підвищити тариф для однієї на 10,26 гривні: з 36,11 до 46,37 гривні з ПДВ.

Тариф на вивезення сміття виросте також і в інших містах. Наприклад, в Рівному з 1 вересня на одну особу в багатоквартирному будинку треба буде заплатити 28,44 грн, а у будинках індивідуальної забудови – 32,91 грн. Це означає, що ціна зросте на 50%, у порівнянні з минулими місяцями.