На Волині триває сезон заготівлі чорниць. Збирати дикороси військові цьогоріч дозволили лише у визначених лісових масивах, серед яких – ліси на теренах Ківерцівської громади, – розповів Суспільному начальник відділу Ківерцівського лісового господарства Сергій Савчук.
Площа державного підприємства “Ківерцівське лісове господарство” становить 79 тисяч гектарів, де ягідниками вкрило майже 40 % цієї території.
Зі слів лісівника, найголовніше під час збору ягід – дотримання правил збирання. “Збір ягід заборонено збирати гребінками, бо це шкодить самому ягіднику, пошкоджує. Згідно зі статтею 70 штраф накладається від одного до трьох неоподаткованих мінімумів”, – зазначив Сергій Савчук.
До півтора літра чорниць за годину на ягідниках у Ківерцівському лісництві збирає Тетяна Шийко.
“Я трошки загружена вдома господарством, то я не так часто вибираюся. Сьогодні вирішили сюди прийти подивитися які тут ягоди, а вони такі хороші, то вирішили позбирати трошки для сім’ї, для дітей”, – каже жінка.
Поруч у ягіднику мати п’ятьох дітей Оксана Друкарчук із села Дідовичі Луцького району визбирує ягоди не лише для власного споживання, а й на продаж. Ягоди, каже, до Луцька не возить через дороговартісний проїзд, а здає в рідному селі. За виручені кошти купує продукти додому.
“Збирала ягоди на здачу, зо два рази тільки ходила. А то на вареники збираю. Два відеречка назбирав в день і вже якийсь заробіток”, – розповіла волинянка.
Шість літрів ягід за день збирає жителька села Прилуцьке Надія Ковальчук. “Я просто в лісі відпочиваю від всяких дурних думок і мені добре. Збираю для себе. Може це й дивно буває, я приїжджаю з лісу і роздаю всім своїм подружкам і сусідкам ягоди”, – говорить жінка.
Продає зібрані ягоди на Центральному ринку в Луцьку Марія Горщарук з села Кримне Ковельського району. Зі слів продавчині, в сезон можна добре заробити, адже чорниці – основний заробіток до пенсії.
“І діти ходять, збирають і я ходжу і їду продавати. П’ять відер маю сьогодні. Вже одне відро продала”, – додала волинянка.
За порядком під час заготівельних робіт у лісах стежать працівники державної лісової охорони, які цілодобово проводять рейди, – розповів начальник відділу охорони та захисту лісу Ігор Войцеховський. Значну кількість лісопорушень фіксують у нічний період.