Новини

Судові повістки та рішення планують надсилати через «Дію»

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про судочинство в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Зокрема йдеться про те, що інформацію про судові засідання надсилатимуть через «Дію».

Про це повідомляє народний депутат України Ярослав Железняк.

У роз’ясненнях до законопроекту № 7315 вказується, що запроваджується можливість надання інформації про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, місце, дату та час судового засідання, з використанням порталу або мобільного додатка «Дія».

Крім того, планується забезпечити відображення та отримання через «Дію» судового рішення у справі, виконавчого документа, виданого у формі електронного документа, особою, яка є стороною у справі.

«Надання у такому вигляді не матиме статусу офіційного повідомлення, але учасник процесу буде поінформований і зможе надалі вжити необхідних заходів для захисту своїх прав та інтересів, у тому числі отримати офіційну інформацію про рух справи, про судові рішення у справі, ознайомитися з матеріалами справи», – йдеться у документі.

Законопроектом пропонується також передбачити можливість під час дії воєнного чи надзвичайного стану та карантину проводити збори суддів дистанційно у режимі відеоконференції.