Новини

У Києві судитимуть луцьких братів-комуністів

У Києві комуністів Олександра і Михайла Кононовичів з Луцька судитимуть за дії, спрямовані на насильницьке повалення конституційного ладу.

Про це «Силі правди» повідомили в Службі безпеки України. Судове засідання заплановане на 30 червня 2022 року в Солом’янському районному суді міста Києва.

Нагадаємо, у березні СБУ затримала в Києві двох братів-пропагандистів Олександра і Михайла Кононовичів з Луцька. Скандальні брати відомі проросійськими та пробілоруськими поглядами. СБУ має дані, що свідчать про їхню тісну співпрацю зі спецслужбами РФ та РБ.

До обох був застосований запобіжний захід – тримання під вартою.

У коментарях на сторінках Кононовичів у ворожих соціальних мережах «Однокласники» і «Вконтакте» їхні прихильники повідомляли, що брати перебували в Лук’янівському слідчому ізоляторі столиці.

Скріншоти зі сторінок Олександра і Михайла Кононовичів в «Однокласниках» і «Вконтакте»

Наразі розслідування завершено і справу з обвинувальним актом передано до Солом’янського районного суду Києва. Братам-комуністам інкримінують частини 1 та 2 ст. 109 Кримінального кодексу України «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади». Їм загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.

Олександр і Михайло Кононовичі останнім часом мешкали в Києві. У публічному просторі звинувачували владу на чолі з президентом Володимиром Зеленським, вимагали його імпічменту і відверто захоплювались Олександром Лукашенком. У соціальних мережах вони просували ідею єдиного з росіянами і білорусами народу.

Раніше білоруси за національністю Кононовичі жили на Волині. Тут вони також представляли інтереси російської общини. Звідси поширювали фейки про фашизм в Україні, заборону російської мови, націоналістичні рухи, Революцію Гідності, паплюжили фестиваль «Бандерштат», Степана Бандеру, Юрія Шухевича і навіть їздили в так звану ЛНР, де давали спільні пресконференції з ватажками терористів.

Волиняни неодноразово писали заяви до правоохоронних органів на посіпак путінського режиму. А в березні 2015-го активісти на чолі з нинішнім очільником Патрульної поліції Рівненської області Сергієм Мерчуком затримали Олександра Кононовича і відвели його до обласного управління СБУ у Луцьку.

Після цього в Службі безпеки повідомили, що стосовно лідерів Волинського обласного осередку Комуністичної партії порушено кримінальну справу за ч 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Призначали лінгвістичні експертизи, проводили обшуки, але розслідування закінчилось невдачею, справа до суду так і не пішла. Завдяки цьому Кононовичі продовжили свою діяльність на користь ворога.