Поліщук зазначив, що те чи інше переміщення техніки, особового складу й військових частин на кордоні білорусі та Волинської області спостерігається в тій чи іншій кількості з перших днів війни.
«Зараз ця активність посилилась і на 100% сказати, що вторгнення буде, або ж що його не буде – на жаль, неможливо. Але якщо ми проаналізуємо ситуацію, то є ряд причин, які говорять, що нам є можливість сподіватись, що нападу не буде. Серед військових причин – те, що північ Волинської області – це суцільні непрохідні болота», – каже Поліщук.
Мер Луцька додав, що техніці, у разі здійснення сухопутного нападу буде дуже складно пройти.
«Окрім того, для того, щоб операція була успішною, необхідно мати суттєву кількісну перевагу у складі військовослужбовців. Сьогодні ж, згідно з інформацією, яку ми маємо, такої суттєвої кількісної переваги у білоруської сторони, яку вона може дислокувати у нас і спрямувати для нападу на Волинську область, немає», – підкреслив мер.
Зі слів Поліщука, білоруси розуміють, що це не їхня війна, тож у разі такого наказу з боку головнокомандуючого білорусі, він може бути або не виконаний, або ж станеться взагалі несподіваний поворот для лукашенка.
«Лукашенко розуміє, що сьогодні білорусь є посібником рф у війні з Україною, бо надає свої військові бази. Але якщо це буде наступ білоруських військ, то це вже зовсім інший статус білорусі у цій війні, інші наслідки й відповідальність. Внутрішньополітичні аспекти в білорусі завадять дати такий наказ, а також на рішення лукашенка впливає можливість оголошення нових, більш жорстких санкцій.
Крім цього, у випадку нападу, військові дії будуть проводитись у безпосередній близькості до Польщі – країни, яка є членом НАТО. Це додає небезпеки та песимістичного сценарію», – завершив Ігор Поліщук.