Волинь Новини

Якою була перша пересадка органів від померлої людини у Волинській обласній лікарні. Відео

У Волинській обласній клінічній лікарні вперше провели посмертний забір органів і подальшу їх трансплантацію. Лікарі провели три операції поспіль: вилучення органів і одразу дві трансплантації людям, які отримали шанс на нове життя. Доноркою стала 66-річна жінка, яка потрапила до лікарні з геморагічним інсультом. Коли лікарі констатували смерть головного мозку, то повідомили рідним. Довго переконувати рідних померлої у тому, що вони можуть врятувати одразу два життя, не довелося.

Про це розповідають у відео, яке опублікував журналіст Андрій Гнатюк. 

«Жінка потрапила до нас кілька днів тому з дуже важким інсультом. Їй було виконано оперативне втручання, ми боролися до кінця за її життя. Але, на жаль, вона померла. Ми поспілкувалися з родичами цієї донорки, пояснили їм ситуацію і попросили їх згоду на вилучення нирок для того, щоб врятувати двох людей. Я вважаю, що родичі проявили, найгуманніший вчинок, який можна зробит і дали нам згоду», – розповів завідувач відділення трансплантації органів у Волинській обласній лікарні Михайло Загрійчук. 

 

Органи вдалося пересадити 38-річному Тарасу та 61-річній Галині. Кажуть: на таке диво так швидко не сподівалися. Чоловік з Нововолинська лише три тижні пробув на гемодіалізі до пересадки, а жінка – з Камінь-Каширська на гемодіалізі вже три з половиною роки.

Якою була перша пересадка у Луцьку від померлого донора –