На рахунку цього чоловіка та його побратимів – десятки одиниць реанімованої техніки, української і ворожої, яку вони витягли з поля бою, відновили і поставили в стрій. Все це називається просто – технічна розвідка.
Про те, як і хто ремонтує військову техніку, розповіли у 14-й окремій механізованій бригаді імені князя Романа Великого.
“Найскладніше в нашій роботі – знайти максимально безпечні шляхи підступу до машин (а для цього треба добре знати місцевість та оперативну обстановку), які треба евакуювати, та шляхи відступу з місця евакуації, зуміти відтягнути техніку на задані рубежі, де її можна буде обстежити та відремонтувати”, – розповідає військовий Юрій.
Самої лише ворожої техніки за три фронтових місяці Юрій і його хлопці забрали з полів бою близько 50 одиниць. Це танки, БМП та МТЛБ, а також колісна техніка. Серед них, каже Юрій, зовсім нова, траплялися зразки навіть 2019-2020 років. Нині все це вороже залізо успішно використовується князівськими воїнами в знищенні її колишніх господарів.
“Був випадок, коли на Миколаївщині в сірій зоні ми забрали орківську МТЛБ, яку вони, відступаючи, кинули і завбачливо засипали баки піском. Втім це не завадило нам її завести і забрати”, – пригадує він.
Попри те, що десятки одиниць техніки, яку ми врятували, вже в строю, роботи ще багато, – каже Юрій. – Напрямок, на якому воює зараз наша Князівська 14 ОМБР, наразі найгарячіший на фронті. Тож постійно моніторимо ситуацію, де і як з поля бою можна забрати пошкоджені машини. Як тільки обстановка це дозволяє – беремося до роботи. Впевнений, кожен із нас розуміє, що повинен робити, і як багато від нього залежить. А тому – переможемо! Це наш єдиний шлях!”