У Торчині молодь взялася виготовляти окопні свічки для військових. Першу партію відправили у Сумську область та на схід України. Матеріалів потрібно небагато, зате користі і тепла буде багато. Зробити окопну свічку нескладно, тож долучитися до доброї справи може будь-хто. Більше про це у сюжеті.
До російського вторгнення люди не задумувалися або й не знали про окопні свічки. Нині ж партіями відправляють їх для наших захисників. Доброю справою зайнялася і молодь Торчина на Волині. Їхні свічки вже гріють військових на Сумщині та сході України. Основна їхня перевага – горять близько чотирьох годин.
«На них можна і гріти їжу, і зігріватися, тому вони дуже корисні», – каже волонтерка Ольга.
А ще ні дощ, ні сніг, ні вітряна погода цим свічкам не завада. З їхньою допомогою можна розпалити багаття навіть з мокрої деревини, обігріти невеликий бліндаж чи укриття. До слова, літр води на такій свічці можна нагріти за 25-30 хвилин. Для того, щоб її зробити, потрібно небагато.
Матеріали або купують, або приносять жителі громади. Тришаровий гофрований картон ріжуть на смужки, скручують, а після цього вкладають у бляшанку. Віск же дрібно нарізають і перетоплюють у каструлі. Ґніт бажано вийняти, але якщо це не вдається, можна дістати його вже з гарячого воску. Матеріал, кажуть, годиться будь-який: парафін, бджолиний віск чи просто старі свічки.
«Бажано не мішати природній і штучний віск», – пояснює волонтер Роман.
Віск потрібно постійно помішувати, щоб не пригорав, і не доводити до кипіння. Коли усе готово, бляшанку з картоном заливають воском. По вінця не потрібно, віск все одно закріпиться.
Усе це, кажуть торчинці, роблять з душею та для своєї країни, мужністю якої захоплюються.
Молоді люди запевнили, що будуть і надалі не тільки виготовляти окопні свічки, а й робитимуть усе, що бодай трохи наближає перемогу України у війні проти Росії.