Новини

У «Червоному Хресті» реєструють всіх військових, які виходять із «Азовсталі»

Команда Міжнародного комітету Червоного Хреста заявляє, шо цього тижня зареєструвала сотні українських військовополонених із заводу “Азовсталь” у Маріуполі.

Про це повідомляє міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), а також російський пропагандистський ресурс “РИА Новости”, передає Молодий Буковинець.

У вівторок 17 травня МКЧХ на прохання сторін почав реєстрацію бійців, які залишають завод “Азовсталь”, у тому числі поранених. Операція продовжилася в середу і ще тривала в четвер, тобто 18-19 травня.

Червоний Хрест не перевозить військовополонених до місць їх утримання.

Процес реєстрації, якому сприяв МКЧХ, передбачає заповнення форми з особистими даними, такими як ім’я, дата народження та найближчий родич. Ця інформація дозволяє комітету відстежувати тих, хто був захоплений, і допомагати їм підтримувати зв’язок зі своїми сім’ями.

Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, комітет повинен мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їх утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частоту цих відвідувань не повинні бути надмірно обмежені.

Коли дозволяють обставини, кожна сторона конфлікту повинна зробити все можливе для пошуку та збору загиблих, додають в організації.