Новини

Україна заарештувала активи російського олігарха Фрідмана

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова заявила про арешт активів російського олігарха Михайла Фрідмана в “Альфа-банку” на понад 12,4 млрд гривень.

Про це вона написала у себе в Facebook., передає Молодий Буковинець.

Венедіктова зазначила, що арештовані кошти – це цінні папери кіпрських компаній афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках в банку.

“Раніше також за клопотанням прокурорів Офісу генпрокурора були арештовані 469 млн гривень коштів з рахунків у “Альфа-банку”, які вже готувались до виведення в Росію. При цьому з легалізацією особливо не “заморочувались”. Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом”, – написала генпрокурорка.

Вона уточнила, що рух коштів у російському напрямку почався за пару тижнів до війни і активізувався з початком повномасштабного вторгнення. Фрідман і підконтрольні йому бізнесмени використали банк та кіпрські компанії, щоб вивести кошти з-під можливих санкцій та інших примусових заходів.

“Однак були впіймані за руку під час легалізації активів на 1,1 млрд прокуратурою, Бюро економічної безпеки та Департаментом стратегічних розслідувань Нацполіції у взаємодії із Держфінмоніторингом, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України”, – підсумувала Венедіктова.