Новини

Допомогу по безробіттю виплачуватимуть по-новому: шо потрібно знати

Як стало відомо, важливі зміни для осіб, які переїхали до інших міст, але не забрали трудові книжки з попередньої роботи

В Україні з 7 травня почали діяти нові правила нарахування допомоги з часткового безробіття.

Відповідно до Закону про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у разі зміни застрахованою особою місця проживання виплата допомоги по безробіттю продовжується лише після її реєстрації як безробітного за новим місцем проживання.

Також урядом розроблено новий порядок отримання разової допомоги для відкриття ФОПа та можливість розірвання трудових договорів ВПО через Центр зайнятості.

Народні депутати виключили норму, згідно з якою виплати нараховуються протягом 14 днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи – підприємця, та додали пункт про те, що одноразова виплата допомоги безробітним для організації безробітної підприємницької діяльності здійснюється у розмірі допомоги безробітним, нарахованої відповідно до цієї статті, у розрахунку на рік.

Новий закон регулює надання допомоги по частковому безробіттю працівникам малих підприємств та фізичним особам-підприємцям у разі втрати ними частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва. Для роботодавців спрощується можливість отримати чи продовжити дію дозволу застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Отримати допомогу з безробіття у воєнний час можуть громадяни, які перемістилися з територіальних громад, затверджені зазначеним наказом Мінреінтеграції, а також ВПО, у яких житло зруйноване та непридатне для життя.

Українці, які не змогли припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, але переїхали в інший регіон, також можуть зареєструватися як безробітні та отримувати допомогу.