Волинь Новини

Лучанин повернувся з Антарктиди і хоче захищати Україну

Як стало відомо, уродженець Луцька Богдан Гаврилюк завершив уже 9 експедицію на українській полярній станції «Академік Вернадський». Він очолював 26 антарктичну експедицію, та, повернувшись додому, вирішив піти у лави ЗСУ.

Про це написала у Фейсбуці народна депутатка Ірина Констанкевич., передає ІА Волинські новини.

З багаторічною роботою колективу української антарктичної станції «Академік Вернадський» народні депутати добре знайомі. Тому при голосуванні за держбюджет підтримали видатки на фінансування науково-дослідних програм у обсязі понад 100 млн грн щороку, а сьогодні мали унікальну нагоду поспілкуватися із волинським полярником Богданом Гаврилюком.

Зустріч із паном Богданом відбулась у редакції газети «Волинь», де вже неодноразово друкували матеріали про знаного волинського полярника, який деякий час жив і вчився у Луцьку. Він повернувся з Антарктиди з крайньої експедиції та йде на фронт боронити рідну землю.

Богдан Гаврилюк – уродженець Луцька та учасник дев’ятьох експедицій на антарктичній станції «Академік Вернадський».
На одному із засідань Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики розглядалось питання відзначення на державному рівні 25-річчя наукової станції – «Академік Вернадський». Ювілей відзначали у 2021 році. І це стало науковою подією року.

26 років тому на британській науковій станції «Фарадей» на антарктичному острові Галіндез змінився власник – Велика Британія передала її Україні. З того часу бере відлік історія української наукової станції – «Академік Вернадський».

Станція «Академік Вернадський» коштує українському бюджету понад 100 млн грн на рік.

Кабінет Міністрів України продовжив до 2023 року термін дії Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці. Обсяг фінансування на 2021/23 роки становитиме 331,53 млн грн (2021 – 128,51 млн грн 2022 – 101,51 млн грн 2023 – 101,51 млн грн).

Діяльність антарктичної станції важлива для України. Це вікно можливостей для наших науковців. Сучасні технологічно розвинені країни інвестують в Антарктиду, адже вона є континентом з найбільшими невикористаними запасами копалин, чистої прісної води.