Новини

В Україні затвердили правила вступу до ВНЗ в умовах війни

У Міністерстві освіти та науки України затвердили порядок приймання абітурієнтів у вищі навчальні заклади. Нові умови юстовані.

Так, подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет.

Також буде збережена можливість скористатись спеціальними умовами конкурсного відбору для деяких категорій вступників, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій.

У новому порядку залишився і творчий конкурс, який, за рішенням закладу, може проводитись у дистанційній формі. Серед нововведень – мотиваційний лист та співбесіда.

Основні етапи вступу на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного)

  • Реєстрація електронних кабінетів – з 1 липня.
  • Проведення творчих конкурсів – з 1 до 18 липня (бюджет+контракт), з 9 до 16 серпня (тільки контракт).
  • Подання заяв для вступу – з 29 липня до:
  • 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів (які складатимуться з 9 до 16 серпня);
  • 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту, а також творчих конкурсів, які були складені з 1 до 18 липня.
  • Оприлюднення рейтингових списків на бюджет – не пізніше 29 серпня.
  • Підтвердження бажання навчатись на бюджеті – 2 вересня.

Зарахування: на бюджет – 5 вересня, контракт – визначають правилами приймання закладу, але не пізніше 30 вересня.

Вступ до магістратури стане можливим після результатів магістерського тесту навчальної компетентності + фахового іспиту у закладі освіти.

Для проведення національного мультипредметного тестування сформують основну, додаткову та спеціально організовану сесії. Ті вступники, які з певних причин не зможуть скласти тестування під час основної сесії, зможуть це зробити у наступні сесії.