Протягом 2022 року влада планує виділити понад 53 тисячі квартир для 186 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомив заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко.
Квартири надаватимуть із ремонтом і мінімальним оснащенням технікою та меблями. Усі такі квартири будуть у державній власності, а після повернення переселенців у свої домівки ці квартири надаватимуть людям, які роками стояли в черзі на житло.
Тимошенко розповів, що наразі влада має завдання зробити базу даних потреб усіх населених пунктів України та розробити концепцію простору кожного з них. Протягом тижня від усіх балансоутримувачів мають надійти детальні дані щодо потреб. Після їхньої консолідації, орієнтовно до 5 травня, перейдуть до розробки концепції відновлення та модернізації України.
Українська влада анонсувала триетапний план відбудови в Україні. На першому етапі тимчасовим житлом мають бути забезпечені усі переселенці. Воно буде доти, поки не відновлять домівки переселенців або люди не отримають компенсацію: квадратними метрами чи грошима.
На другому етапі відновлюватимуть те, що російські окупанти намагалися знищити: всі міста, усі громади, які постраждали. На третьому етапі забезпечуватимуть житлом усіх, хто захищав чи захищає зараз державу, працює в інтересах суспільства, але досі не має власного житла.
За словами Тимошенка, наразі влада разом з муніципальними працівниками та обласними військовими адміністраціями розробляє план відновлення та модернізації України, основним вектором якого буде «країна з новим баченням» та зміна радянського підходу в містобудуванні, архітектурі та плануванні території країни.
Тим часом Кабмін визначив перелік категорій осіб, які забезпечуватимуться житлом передусім.
«Це багатодітні сім’ї, вагітні жінки, сім’ї з дітьми, люди, які втратили працездатність, пенсіонери. Держава викуповуватиме житло для тимчасового проживання сімей. Також будемо ремонтувати об’єкти житлового фонду, щоб там розселяти людей», – повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Також глава уряду зазначив, що у «Дії» українці зареєстрували понад 100 тисяч заявок на відшкодування зруйнованого майна.
Крім того, розширено програму реєстрації на відшкодування знищеного росіянами майна: тепер це також можуть зробити юридичні особи. Найближчим часом функція з’явиться в «Дії».