Сам факт отримання повістки ще не значить, що завтра вранці ви маєте з’явитися з речами до військкомату
Які бувають повістки?
Як правило, вони бувають трьох типів:
Для уточнення даних – їх вручають, якщо військкомату потрібно переконатися, що громадянин фізично перебуває в тій області, де стоїть на обліку. Можуть уточнюватися і відомості про місце роботи, склад сім’ї, стан здоров’я військовозобов’язаного тощо.
Повістки, що зобов’язують призовника пройти медобстеження – але це не означає, що після огляду його відразу ж відправлять на військову підготовку або до армії. За результатами обстеження громадянину видадуть документ із висновком військово-лікарської комісії про його придатність або ж непридатність до військової служби.
Повістки з позначкою «для служби у ЗСУ» – у ній, як правило, написано, що призовник має з’явитися до військової частини з речами. Саме такими документами мобілізованих викликають до військ.
Де і як вручають повістки?
Вручити повістку можуть особисто до рук за місцем проживання чи роботи, передати рідним або вкласти у дверний отвір. Після отримання повістки треба з’явитись у військкомат, інакше призовники можуть бути притягнуті до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності.
У Генштабі повідомили, що вручити повістку можуть будь-де: і на вулиці, і на блокпості.
Там зауважують, що таким чином вручають повістки не всім, а лише тим, хто мав з’явитися до військкомату, але не зробив цього.