У Рівненській області вирішили заборонити носіння зброї і хизування нею у громадських місцях для членів добровольчих формувань. Зауважили, що не слід розмахувати нею безпідставно – вона для того, щоб захищати Україну. Чи є проблеми зі зброєю на Волині – дізнавалися журналісти 12 каналу.
Повномасштабне вторгнення Росії на територію України перевернуло життя з ніг на голову. До 24 лютого програмісти, пекарі та вчителі, а після цього дня – члени добровольчих формувань і територіальної оборони. Тисячі українців стали на захист країни та отримали на руки зброю. Верховна Рада ухвалила закон про вогнепальну зброю та боєприпаси для цивільних на час воєнного стану 3 березня. Минув місяць – і на Рівненщині прийняли рішення заборонити безпідставне носіння зброї та хизування нею у громадських місцях.
«Зараз не час махати нею де попало. Зброя для того, аби захищати Батьківщину. Наголошую, членам ДФТГ Рівненської області неухильно дотримуватись вимог статутів Збройних сил України! Будьте відповідальними та мудрими. Рідний край розраховує на вас», – звернувся голова Рівненської військової адміністрації Віталій Коваль.
Чи є такі порушення і чи слід чекати такого рішення на Волині? Заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Мовенко каже: такої необхідності поки що немає. Тим більше, що озброєні не всі члени добровольчих формувань і не постійно.
«Ця зброя зберігається в певних місцях, районах та інших дислокаціях нашої області. І будуть видавати її представникам територіальної оборони тільки у випадку прямої загрози та прямої необхідності її використання», – заявив заступник голови Волинської військової адміністрації Сергій Мовенко.
Сьогодні, додає він, зброєю володіють тільки ті волиняни, які виконують бойові завдання, охороняють критичні об’єкти інфраструктури чи несуть службу, наприклад, на блокпостах. Решта людей просто так пересуватися зі зброєю у громадських місцях не можуть. Утім, за словами заступника, не слід забувати про людський фактор, адже до війни багато теперішніх військовослужбовців займалися геть іншими справами.
«У зв’язку з тим можуть виникати поодинокі випадки, де цю зброю, можливо, людина не в тому місці взяла. Але це має більш штучний характер, ніж системний», – каже Сергій Мовенко.
Видача зброї, запевняють, відбувається чітко за законом. Для цього треба бути членом добровольчого формування, тероборони чи військовослужбовцем. Якщо ситуація на Волині буде погіршуватися, тоді почнуть видавати зброю цивільним. Цього, сподіваються, не буде.