Новини

У Маріуполі окупанти викрали медперсонал і пацієнток одного з пологових будинків

Російські окупанти викрали медичний персонал і пацієнток одного з пологових будинків Маріуполя.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада у Telegram, пише УНІАН.

Зазначено, що російські окупанти продовжують викрадати мешканців українського Маріуполя.

Зокрема понад 70 людей силоміць вивезли з пологового будинку №2 у Лівобережному районі – це медичний персонал та пацієнти.

Крім того, вже відомо про понад 20 тисяч маріупольців, яких проти їхньої волі вивезли на територію РФ. У громадян України відбирають документи, що засвідчують особу, та відправляють у так звані фільтраційні табори. Після чого перенаправляють у віддалені міста Росії. Принцип розподілу та причини вивезення людей до кінця залишаються невідомими.

«Те, що сьогодні робить Росія, порушує усі можливі міжнародні права людини. Це можна порівняти з діями фашистських військ за часів Другої світової війни. Але ми не залишимо жодного маріупольця, якого проти волі вивезли на територію Росії. Ми створюємо базу депортованих жителів міста та розробляємо дієвий механізм повернення земляків. Це велика робота, яку ми реалізуємо під керівництвом голови Донецької військової адміністрації Павла Кириленка. Ми зробимо все для того, щоб повернути людей додому», – наголосив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Раніше було відомо про депортацію персоналу та пацієнтів міської лікарні №1. Там було приблизно 600 маріупольців.

Маріуполь наразі оточений російськими військами, проте його контролюють українські сили. Через невдалу наступальну операцію терористи бомбардують інфраструктуру й убивають цивільних.

Наразі ворог депортує тамтешніх мешканців до Росії у фільтраційні табори. Всього з початку повномасштабної війни, за даними омбудсмена Лариси Денісової, росіяни вивезли пів мільйона осіб.

Людей потягами везуть до Омської, Томської областей й на далекий Сахалін.