Луцьк та Ковель – можуть бути ключовими тактичними цілями білоруських військових. А також – Володимирець, що на Рівненщині.
Про це повідомив генерал-майор Служби безпеки України Віктор Ягун в ефірі інформаційного телемарафону, передає УНІАН. Ці напрямки, з його слів, є головними артеріями постачання зброї із Заходу.
Проте Волинь готова дати гідну відсіч окупантам. На кордоні оборону тримають українські військові, а також в обласному центрі Волині створили батальйон оперативного реагування «Луцьк». Він вже нараховує понад вісім тисяч добровольців, більшість із яких мають військовий досвід. Тому якщо білоруські вояки врешті насміляться ступити на українську землю, тут вони зіткнуться з нещадним спротивом.
Також свого часу Радник голови Офісу Президента Олексій Арестович заспокоїв мешканців західних регіонів та зазначив, що окупантам не вистачать ресурсів, щоб атакувати ще один додатковий напрямок.
“Додати шостий оперативний напрямок кудись на Луцьк або на Рівне – це взагалі самогубство для них“, – вважає Арестович.
Тим часом, Ягун наголошує, що ймовірність вторгнення Білорусі в Україну залишається високою. Бо самоназваний президент Білорусі Олександр Лукашенко фактично не керує армією своєї країни. З його слів, керівник білоруської РНБО та голова Генштабу перебувають під оперативним керуванням Росії.
“Можливість вторгнення з боку Білорусі залишається досить високою. Відомо, що вони вже підготували перший ешелон – 5 батальйонно-тактичних груп, це близько 5 тис. військових, які можуть у будь-який момент перетнути кордон. Вони мають також резерв, це ще близько 5 тис. людей. І ще приблизно стільки ж підготовлено для так званої третьої хвилі перекидання резервістів. Загалом це від 10 до 15 тис. військових, які вони можуть запустити в Україну”, – зазначив Ягун.
За його словами, зараз основна роль білоруської армії – це тиловий резерв, забезпечення логістики для російських окупантів через їхню країну.
“Вже можна сказати, що білоруси, хочуть вони того чи ні, вже фактично беруть участь у війні з Україною. Інша проблема Лукашенка в тому, що він фактично не керує своєю армією. Керівник білоруської РНБО та голова Генштабу перебувають під оперативним керуванням Росії”, – констатував генерал СБУ.