Новини

Зеленський заговорив про всеукраїнський референдум: що потрібно знати

Як стало відомо, остаточно компроміси на переговорах між Україною та Росією буде вирішувати всеукраїнський референдум. Це стосується питань гарантій безпеки, тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. Про це президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю Суспільному.

Відповідь же дуже проста. Ми всі вже розуміємо. Нас не беруть (в НАТО – ред.), тому що бояться Росію.

Ось і все. І нам треба заспокоїтись, сказати що, «окей, інші гарантії безпеки».

Є країни НАТО, які хочуть бути гарантами безпеки, які, на жаль, не можуть нам запровадити стовідсоткове членство в Альянсі, але готові робити все те, що повинен був би робити альянс, якби ми були членами альянсу. І я вважаю що це нормальний компроміс, — додав він.

Отже, за словами Зеленського, у питаннях гарантії безпеки ітиметься про конституційні зміни та зміни українського законодавства.

 “Я пояснював усім переговорним групам; коли ви говорите про всі ці зміни, і вони можуть бути історичними, ми нікуди не дінемось, ми прийдемо до референдуму.

Народ повинен буде сказати й дати відповідь на ті чи інші формати компромісів.

А ось якими вони будуть — це вже питання нашої розмови й розуміння між Україною і Росією.

Тому у будь-якому випадку я готовий піти на все, якщо моя ця хода буде з нашим народом”, — зазначив президент.

Україна на переговорах не погодиться на російські ультиматуми й не піде на поступки з ключових питань, наголошують представники Офісу президента.

Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук допустив можливість зміни Конституції в частині євроатлантичної інтеграції України на тлі переговорів з Росією.

15 березня президент Володимир Зеленський заявив, що Україні вже не вдасться вступити до НАТО, оскільки країна почула, що «нам туди не увійти».