Як стало відомо, почалися репресії проти тамтешнього «МВ-холдингу», який займає проукраїнську патріотичну позицію На тимчасово окупованій території рашисти почали репресії проти місцевих журналістів.
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко повідомив, що у Мелітополі окупанти у понеділок, 21 березня, забрали з дому чотирьох журналістів місцевого «МВ-холдингу».
Це видавець Михайло Кумок, випускова редакторка Євгенія Борян, журналістки Юлія Ольховська та Любов Чайка. До них усіх прийшли озброєні люди близько 6-ї години ранку й відвезли у невідомому напрямку. Про викрадення батька у соцмережах написала й донька Михайла Кумка — Тетяна Кумок, передає Високий Замок.
Гендиректор «МВ-холдингу» Ганна Медвідь у коментарі НСЖУ підтвердила, що озброєні люди спочатку приїхали до журналісток Юлії Ольховської та Любові Чайки, вилучили домашній сервер. Потім приїхали до інших співробітників холдингу. Ганна Медвідь також розповіла, що тиждень тому окупанти прийшли в редакцію і влаштували там обшук. Потім викликали Ганну Медвідь на розмову. «Хочуть, щоб ми були лояльними і їх підтримували. Я згоди не дала, і ми розійшлися», — сказала Ганна Медвідь.
Того ж дня трьох журналісток відпустили, попередньо провівши з ними розмови про необхідність співпрацювати із загарбниками. Однак у полоні залишався видавець Михайло Кумок. Чоловік на пенсії за віком. Його донька Тетяна з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну постійно інформувала читачів про те, що відбувається у місті, давала відповідну оцінку окупантам.
«Редакція „МВ“ постійно була на зв’язку з читачами, висвітлюючи події, які відбувалися у Мелітополі й регіоні, займаючи проукраїнську позицію, — йдеться у дописі на сайті „МВ“. — Засилля ворожої пропаганди, яку активно насаджували окупанти з моменту появи в місті, викликало очікування, що на журналістів і співробітників чинитимуть тиск. І сьогодні це сталося… Закликаємо керівництво міста і країни, колег з української і світової преси виступити на захист представників преси Мелітополя».
Пізніше з’явилася інформація, що окупанти забрали й саму Тетяну Кумок та її матір. Про це написали друзі родини у соцмережах. Тетяна — громадянка Ізраїлю, бізнесвумен, приїхала з Ізраїлю в Мелітополь допомогти батькам похилого віку. Друзі родини зв’язуються з ізраїльським МЗС, політиками та відомими журналістами, аби привернути увагу до злочину.
«Національна спілка журналістів України висловлює солідарність і підтримку мелітопольським журналістам, які демонструють принципову позицію та мужність, відкидаючи співпрацю з окупантами, — заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко. — Тиск, обшуки, викрадення — арсенал залякування журналістів та активістів, який загарбники оперативно задіюють на тимчасово окупованих територіях. НСЖУ інформує про всі факти воєнних злочинів РФ проти працівників ЗМІ Європейську та Міжнародні федерації журналістів».
Того ж дня Сергій Томіленко повідомив, що родину видавця Михайла Кумка окупанти нарешті відпустили: «На свободі! Родину видавця Михайла Кумка з Мелітополя, його дружину Віру Кумок та доньку Тетяну Кумок окупанти, зрештою, відпустили після затримань, профілактичних розмов та публічного розголосу. Особисті телефони вилучили. Напередодні Тетяна Кумок, як мелітопольська активістка, брала участь у національному телемарафоні, включалася в ефір „Плюсів“. Національна спілка журналістів України засуджує залякування та тиск на журналістів, який здійснюють окупанти у Мелітополі, Бердянську й Херсоні».