На Луцькій автостанції майже вдвічі зменшилася кількість пасажирів та відправлень автобусів. До 24 лютого щодня було понад 400 відправлень, зараз до 200, – розповів Суспільному начальник автостанції Ігор Модла.
З Луцька нині курсують автобуси на Рівненщину, Тернопіль та Львів. В межах області доступні усі напрямки.
Міжнародні напрямки
Частина автобусів, які нині рушають з Луцької автостанції, прямують у Варшаву. Зі слів водія Володимира Андрощука, ціна квитка не змінилася.
Є також безплатні рейси, які возять охочих на кордон із Польщею.
![Кількість автобусів на кордон та в села зменшилася: як працює Луцька автостанція Кількість автобусів на кордон та в села зменшилася: як працює Луцька автостанція](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/f0b9a5e40c66d7ca.jpg)
Водій Валерій Ліщук каже: на початку війни у день виїжджали 23 автобуси, робили орієнтовно пів сотні рейсів. Зараз виїздять 4-5 разів у день. “Возимо на Устилуг до пішого переходу з 8:00 до 14:00 години дня, по загрузці: прийшли люди, п’ять хвилин – машина завантажилася – поїхали, наступна приїхала, пів години – значить пів години”, – пояснює водій безплатного автобуса.
![Кількість автобусів на кордон та в села зменшилася: як працює Луцька автостанція Кількість автобусів на кордон та в села зменшилася: як працює Луцька автостанція](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/3ff5f03743945408.jpg)
Зі слів Валерія Ліщука, ті пасажири, які мають можливість заплатити, самі пропонують гроші на пальне.
Рейси в межах області
Усі приміські автобуси розміщені на одній стороні автостанції. Вони їздять у села та громади області. Водій Олександр везе пасажирів до Олики.
![Кількість автобусів на кордон та в села зменшилася: як працює Луцька автостанція Кількість автобусів на кордон та в села зменшилася: як працює Луцька автостанція](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/1d5a609d54f89a0d.jpg)
“У нас на половину рейсів менше, бо зараз на солярку не завжди можна заробити, взагалі не знаю, як воно має бути. Колись тут не можна було пройти на станції, а зараз пару чоловік всього ходить”, – розповів чоловік.
Як розповів керівник автостанції, ситуація щодо приміських автобусів постійно змінюється: частина виїжджають на маршрут, частина – ні. Працівники уточнюють таку інформацію щодня.