Важливо Волинь Новини

“Білоруси самовільно розбирають залізничні колії та копають протитанкові рови”, — Ігор Поліщук

Як стало відомо, білоруські війська можуть приєднатися до російських і вести війну проти України, але Луцьк готовий до спротиву, запевнив в ефірі Радіо НВ міський голова Ігор Поліщук. Він додав, що більшість білорусів не підтримує участі їхньої держави у війні.

«Минулої п’ятниці я записав відеозвернення до нашого міста-побратима Бреста, яке знаходиться за 200 кілометрів. У нас майже 20-річна історія дружби і гарних відносин. <…> Ми надіслали [звернення] в усі можливі фейсбук-групи, на youtube-канали, в усі заклади Бресту, з якими ми коли-небудь контактували — в школи, лікарні, спортсменам, діячам культури. Саме в Бресті дислокується 48 окрема десантно-штурмова бригада Збройних сил Республіки Білорусь. Минулого тижня від Генштабу ЗСУ стало відомо, що саме вона, ймовірно, може вторгнутися на територію України. Ми моніторили реакцію на це звернення. Абсолютна більшість білорусів не підтримують цих військових дій, вони не підтримують участь Білорусі в агресії», — розповів Поліщук.

 

До слова, жителі Волинської області мають родичів, друзів чи знайомих в Білорусі, які, за словами Поліщука, запевняють, що перешкоджають майбутнім діям білоруської армії у разі їх приєднання окупантів:

«Вони повідомляють нам про те, що білоруси, не бажаючи допустити участі Білорусі і кровопролиття, людських жертв, самовільно здійснюють такі дії, як розбирання залізничних колій для того, щоб не можна було підвезти техніку; копання протитанкових ровів, щоб танки не могли йти».

Нагадаємо, ймовірне вторгнення в Україну білоруських військ прогнозували 11 березня о 21 годині. 

Росія, яка 24 лютого розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, використовує для своїх цілей територію Білорусі, передає НВ.

Звідти на українську територію летять літаки та ракети, йде техніка. Також режим Лукашенка дозволив перевозити своєю залізницею російські ракети.