Несанкціоновані блокпости і цілодобові чергування. У волинських громадах як можуть дбають про безпеку своїх мешканців. У багатьох селах, кажуть, є стратегічні об’єкти, та й коли сім’ї знають, що вночі вулиці постійно під наглядом, – спати спокійніше.
Детальніше про те, як гуртуються волинські добровольці, – у нашому сюжеті.
Тримають руку на пульсі усіх подій і жителі різних волинських громад. До прикладу, у Доросинівській з початком війни теж сформували територіальну оборону та як уміли облаштували блокпости.
«Потім приїхало начальство, посадовці, подивилися і сказали, що ми їх трошки неправильно поставили згідно воєнних дій. Ми їх трохи порозсували, зробили дорогу, щоб був проїзд, щоб всі могли проїхати», – розповів голова Доросинівської громади Микола Касянчук.
Блокпости несанкціоновані, тож біля них ніхто не стоїть. Утім, села не лишаються без захисту: з вечора до рання за безпекою стежать місцеві добровольці.
«Створено десять груп по 4 хлопці, тобто 40 чоловік. Тероборона працює у вечірній час, з 7-ї вечора до 7-ї ранку, в 3 етапи: з 7-ї до 11-ї, з 11-ї до 3-ї ночі і з 3-ї до 7-ї ранку», – пояснив Володимир Матвійчук, який курує напрямок місцевої тероборони.
Сам ніхто не ходить. Окрім того, групи сформовані так, аби в кожній був мисливець, який має при собі зброю і вміє з нею поводитися. До того ж громада отримала від партнерів із Польщі рації, мотороли та кілька бронежилетів, тож під час патрулювань чоловіки постійно на зв’язку. Стежать зокрема за автомобілями, якими їздять громадою.
«Хлопці по рації спілкуються під час свого патрулювання, наприклад, там Щурин, Квітневе, Кроватка, Залісці – всі зв’язки між собою мають», – стверджує Володимир Матвійчук.
Здебільшого, діляться місцеві захисники, на вулицях все спокійно. Прецедентів не траплялося. Оскільки чергують по 4 години, то встигають і поспати.
Як гуртом, кажуть чоловіки, і вовк не страшний. Тож викладатимуться наповну, аби усі мешканці громади були у безпеці.