Новини

Зеленський підписав закон про націоналізацію російських активів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів власності Росії.

Про це повідомляє Верховна Рада.

“Примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації (відшкодування) їх вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу”, – наголошують у парламенті.

Відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила на закритому засіданні 3 березня.

Документ передбачає примусове вилучення майна, власниками якого є Російська Федерація та її резиденти “на користь держави Україна”.

Тепер держава може конфісковувати рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що є (зареєстровані) на території України.

Згідно з даними журналістів “Схем” (Радіо Свобода), під дію закону може потрапити майно “Київстару”, “Інтертелекому”, “Альфа-банку”, “Сбєрбанку Росії” (у листопаді 2021 року перейменований у Міжнародний резервний банк), “Промінвестбанку”, “Прем’єр Інтернешнлу”, “Енергомашспецсталі”, “Глухівського кар’єру кварцитів”, “Миколаївського глиноземного комбінату”, низки обленерго, “Спортмастер-Україна”.