Лесин виш в умовах воєнного стану працює в різних напрямках, передусім ідеться про оборону нашої держави. Багато працівників і студентів зараз проходять службу в ЗСУ, Нацгвардії, Прикордонних військах або приєдналися до Територіальної оборони.
Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось розповів, що за такими викладачами зберігають посаду, місце роботи, заробітну плату, а їхнє навчальне навантаження розподіляють між представниками кафедри, тож студенти отримують усю необхідну інформацію.
«Таким студентам буде надано індивідуальний графік навчання, щоб вони після нашої перемоги спокійно склали екзамени та продовжили навчання в нашому університеті», – сказав він.
Тим, хто задіяний у волонтерській діяльності, буде гарантована особлива підтримка, буде проведено відповідні заміни, щоб ці люди мали максимальні можливості для допомоги нашій армії.
«Частина викладачів проводить інструктажі з домедичної допомоги і цифрового захисту. Цю роботу й далі будемо продовжувати. Такі викладачі мають індивідуальний графік», – зазначив Анатолій Цьось.
Активно при виші працює Центр психологічної допомоги.
Викладачі, які володіють іноземними мовами, роблять переклади українською мовою необхідних рекомендацій, програм і інших документів.
«Міністр освіти і науки України дав рекомендацію: з 14 березня треба приступити до дистанційної форми навчання. Маємо два варіанти розвитку подій: призупинення діяльності університету або перехід на дистанційну форму навчання. На мою думку і на думку більшості наших працівників, ми можемо приступити до дистанційної форми навчання, звісно, якщо не погіршиться ситуація. З понеділка будемо планувати дистанційну форму роботи, аби студенти отримували необхідний багаж знань, що передбачено навчальними планами і програмами», – зазначив ректор.
Нагадаємо, до 13 березня у ВНУ імені Лесі Українки тривають канікули для студентів.