Волинь Новини

«Напрацьовуємо план евакуації міста», – Луцький міський голова

У зверненні 6 березня о 17:30 Луцький міський голова Ігор Поліщук інформував, що день у громаді минає спокійно, всі комунальні служби, які забезпечують щоденну життєдіяльність населених пунктів Луцької ТГ, працюють у штатному режимі, а громадський транспорт курсує за графіком вихідного дня.

Він наголосив: кожен мешканець громади має продумати план дій у разі обстрілу нашого міста з артилерії. На сайті міськради розміщено перелік укриттів, окрім того, є їх інтерактивна мапа.

Також храми міста облаштували укриття у своїх приміщеннях. Їх адреси – в загальному переліку укриттів.

«Необхідно вивчити, які укриття розміщено поряд із вами. Якщо ви не зможете дістатися до одного укриття, треба скласти альтернативні маршрути. Якщо поряд із вами немає укриття, потрібно продумати, які приміщення ви зможете використати для сховку», – сказав Ігор Поліщук.


На сайті міськради є інформація про те, як поводитися в надзвичайних ситуаціях, зокрема під час обстрілу артилерії.

Міський голова нагадав, що у зв’язку з воєнним станом щодня о 13:00 в Луцьку проходять навчання в приміщенні комунального закладу «Спорт для всіх» на вулиці Будівельників, 11.

«Також працюємо по будинках через голів ОСББ. Якщо ви проживаєте у приватному секторі, то можете згуртуватися і також записатися на ці навчання. Зверніться та пройдіть навчання, адже це може допомогти врятувати життя. Нагадую телефони: 77 31 60, 77 31 63», – сказав він.

Продовжують активно працювати центри допомоги територіальній обороні, ЗСУ. Центр уже зібрав понад 100 тонн вантажу. Велику частину продуктів харчування, медикаментів, одягу, спорядження тощо передано для тероборони, військових частин, інших формувань. Гуманітарні вантажі відправляють теж у Київ, Київську та Житомирську області, Дніпро, де перебувають біженці з обстріляних міст.

«Працюємо для того, щоб сьогодні допомагати тим містам, які опинилися під обстрілами, де є гуманітарна катастрофа, а також тим, які масово приймають біженців. Якщо бажаєте допомогти, то звертайтеся. У драмтеатрі працює центральний пункт прийому допомоги. Такі пункти також працюють у всіх приміщеннях КЗ «Спорт для всіх», – зазначив Ігор Поліщук.

Як повідомив, нині триває робота над планом евакуації міста.

«Мусимо про це говорити. Щиро сподіваємося, що до цього не дійде. Молимося до Господа, щоб до цього не дійшло. Але маємо бути готовими. Формуємо транспортний резерв для того, щоб вивозити людей, формуємо маршрути. Сьогодні доручив сформувати з добровольців підрозділ, який у разі необхідності допомагатиме ДСНС розгрібати завали, якщо такі будуть у разі артилерійських обстрілів, аби рятувати життя», – зазначив мер.