Новини

Білоруси будуть здаватися в полон, або порушувати наказ – білорус про можливий наступ на Україну

У лавах Збройних Сил України уже більше 200 білорусів, які хочуть захищати Україну від російського загарбника, ще 300 добровольців із Білорусі зараз у Польщі.

Про це колишній бізнесмен і громадський діяч, який зараз в Україні, білорус Вадим Прокоп’єв в ефірі українського телебачення, пише УП.

«Ми намагаємося масово вести мовлення на Білорусь, щоб військові здавалися в полон і переходили на наш бік.Ми збираємо білоруських добровольців до Іноземного легіону. У лавах ЗСУ вже понад 200 білорусів. На жаль, ми зазнали втрат. Вчора загинув білорус, позивний “Литвин”… Крім того, багато білорусів працюють у тилу, відгукнулося 5700 білорусів, які допомагають українцям у тилу

Лукашенка, можливо, взагалі буде відсторонено від командування, і тоді у нас проблема. Поки що він чує, що не можна цього робити. Що це буде його власний крах, його смерть. Що його війська розвернуться проти нього.

Можливо, я беру на себе багато, але оцінюю можливість наземного вторгнення (Білорусі – ред.) як невелику…

До нас надходять дані про вкрай низький моральний дух білоруських воїнів. Вони готові звільнятись, зніматися з контракту. Якщо розпочнеться наземне вторгнення, я припускаю, що буде масовий перехід у полон до українців», – заявив він.

Прокоп’єв вибачився і заявив, що його країну, на жаль, окуповано.

Також він додав, що ще 300 добровольців із Білорусі зараз у Польщі, які готові приєднатися до Іноземного легіону для боротьби проти Росії в Україні.