Новини

Чому українських заробітчан депортують із Польщі. Назвали причини

Поліція та інспеція праці активно шукає українських нелегалів у Польщі. Близько 15% українців, які працюють у сусідній країні, не мають дозволу на роботу. При цьому 85% усіх нелегалів – українські заробітчани. Їх штрафують, депортують та позбавляють права на в’їзд.

Як пише «Сегодня» з посиланням на експертку ринку праці Кароліну Шлешинську, нелегалом вважатиметься:

– той, хто працює без відповідного дозволу;

– отримав запрошення на від однієї роботи, а працює на іншій;

– використав фальсифіковане запрошення працювати.

Після перевірки нелегалам можуть заборонити в’їзд до країни на 5 років, депортувати та оштрафувати приблизно на 7 тис. грн. Крім того, можуть виникнути проблеми при спробі потрапити до будь-якої країни ЄС навіть як турист.

Як українці стають нелегалами?

Частина польських роботодавців зацікавлена у нелегальних працівниках. Це дає можливість платити їм менше мінімалки, при цьому порушувати права працівників та не сплачувати за них податки. Крім того, у разі отримання травми на роботі, хвороби тощо, нелегали фактично залишаються ні з чим.

Також нелегали часто стають жертвами шахрайства з боку несумлінних працедавців. Наприклад, після виконання роботи їхні послуги оплачують не в повному обсязі або не оплачуються взагалі. Часто виявляється, що з обіцяної зарплати забирають витрати на транспорт, гуртожиток, зіпсовану продукцію тощо.

Українці стають нелегалами у двох випадках:

– коли свідомо вирішують скористатися туристичною візою та їдуть на три місяці до Польщі на роботу;

– коли стають жертвами обману роботодавця: запрошення отримують одну роботу, а їх посилають працювати на іншу.