Новини

Росія відмовилась відвести свої війська від України

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія “навіть не обговорюватиме” вимоги США “повернути війська в казарми”. Йдеться про війська, які РФ розмістила навколо України.

Про це повідомляє пропагандистське РБК.

Для Кремля, підкреслив Лавров, ці вимоги є “неприйнятними”.

“Уже звучить не тільки про те, щоби відвести (військові частини) від кордону з Україною, як вони висловлюються, а про те, щоби ці війська пішли в казарму. Шерман саме так і казала, в тому числі публічно на прес-конференції. Я не думаю, що є потреба пояснювати абсолютну неприйнятність такого роду вимог, і, звісно ж, ми їх навіть не обговорюватимемо”, – відповів російський міністр.

Сам Лавров оцінив перемовини з НАТО 12 січня як “ділові”. Він стверджує, що хоча позиція Заходу й була “жорсткою”, всі висловлювалися спокійно.

Словам Лаврова суперечить думка постпреда РФ в ОБСЄ Олександра Лукашевича. Той заявив, що РФ за результатами зустрічі з представниками Альянсу “не отримала адекватної відповіді” на свої “гарантії безпеки”.

“Усе було зосереджено довкола їхньої стурбованості, нібито агресивної поведінки Росії, особливо у контексті українських подій, по-своєму інтерпретували закріплений у документах ОБСЄ принцип неділимості безпеки, вважаючи, що ніхто не може вплинути на вибір систем безпеки для тієї чи іншої держави і способів забезпечення своєї безпеки”, – цитує слова Лукашевича російський Интерфакс.