Волинь Новини

У місті на Волині подорожчав проїзд

Сьогодні, 13 січня, виконавчий комітет Ковельської міської ради одноголосно прийняв рішення збільшити тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Повідомляє ІА КовельMedia.

Для дорослого населення проїзд буде коштувати 7 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів – 4 гривні.

Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.

Автором проєкту рішення є начальник управління економічного розвитку та торгівлі, орденоносець Юрій Кондратович, який доповідав з даного питання. За його словами, збільшення ціни на квиток є економічною необхідністю і є кілька причин для прийняття такого рішення. Зокрема, подорожчали запчастини, паливно-мастильні матеріали, зросла мінімальна зарплата. Крім того, з 2019 року, коли встановлювались тарифи, значно зменшився пасажиропотік. Середня кількість перевезених людей за день одним транспортним засобом у 2018 році становила 400 чоловік.

Заступник Ковельського міського голови, лучанин Тарас Яковлев сказав, що влада протягом місяця займалася «просто адською роботою», здійснюючи перевірку у місті пасажиропотоку.

Я не сильно вірю перевізникам, коли вони пишуть ту кількість людей, яку вони перевозять. І ми спеціально два тижні, навіть більше, ми місяць займалися просто адською роботою. Ми туди залучали всіх. Практично пів виконкому їздило на маршрутках зранку до вечора. Ми залучали депутатів. Галина Стасюк, яка дуже так скрупульозно відноситься до цих питань і відповідально. Вона від’їздила, там половину роботи зробила, за що ми їй вдячні. І Сергій Скороход. За що ми їм дуже сильно вдячні. Вони сіли в той автобус і зранку до вечора поїздили і сказали: «Ну да, тут якби однозначно є питання». Тому повірте, там великих заробітків немає абсолютно. Немає там золотих гір. Якщо вони щось заробляють, то, слава Богу, на те він і бізнес

– розповів Тарас Яковлев

Тарас Яковлев

За його словами, міська влада зараз добивається, щоб у Ковелі автобуси були більш-менш нормальні, аби, врешті-решт, ті перероблені вантажні «буси» канули в лету. Він каже, що звичайно дуже неприємно, коли тариф піднімається, але вважає, що порівняно з іншими містами, де проїзд ставить по 9-10 гривень, то у Ковелі «порахували нормальну ціну». При цьому перевізники, як стверджує перший заступник мера, практично щомісяця відмовляються від перевезень.