Пити каву можуть навіть ті, у кого є проблеми з серцево-судинною системою і навіть після перенесеного інфаркту. Сердечникам цей напій навіть корисний.
Як пояснила кардіолог Ганна Кореневич на своїй сторінці в Instagram, вживання кави не шкодить судинам.
Однак вживання кави людям з хворобами серця має бути розумним і помірним. А звичка випивати чашку кави вранці навіть корисна – напій сприятливо впливає на головний мозок.
Кофеїн допомагає поліпшити когнітивні здібності та позитивно впливає на судини. Він стимулює дихальні та судинорухові центри в довгастому мозку, підвищує працездатність, стимулює психічну діяльність і вкорочує час реакції.
Також кава допомагає впоратися зі стомлюваністю і сонливістю, покращує мікроциркуляцію, знижує рівень запалення в організмі, яке може спровокувати розвиток атеросклерозу.
За словами кардіолога, відмовляти від улюбленого напою не варто людям з гіпертонією, ішемічними хворобами серця, аритміями та після перенесеного інфаркту.
Вона посилається на дослідження вчених, які перевірили вплив кави на організм пацієнтів з такими захворюваннями.
Тривале спостереження показало, що регулярне вживання 1-2 чашок чорної кави без цукру і вершків має навіть позитивний вплив.
Регулярне вживання чорної кави без цукру знижує ризик розвитку цукрового діабету у пацієнтів з ішемічною хворобою серця. Це стосується і меленої кави, і розчинної.
При додаванні цукру, молока або вершків всі ці корисні якості для сердечників значно знижуються.
Також корисний людям із захворюваннями серця чорний шоколад 70-90% вмісту какао-бобів. Один такий шматочок щодня робить благотворний вплив на обмін холестерину і тонус судин.