Волинь Новини

Ректор ВНУ взяв участь у семінарі щодо професійної перепідготовки військових

У Луцьку відбувся семінар «Роль місцевих органів влади та громадського сектора у професійній перепідготовці та соціальній адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей у Волинській області». У заході взяли участь представники Волинського національного університету імені Лесі Українки на чолі з ректором Анатолієм Цьосем. Дійство відбулося у п’ятницю, 17 грудня, у приміщенні Волинської торгово-промислової палати.

Учасниками семінару стали заступники голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа та Людмила Тимощук, заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення, начальник відділу морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ігор Підлісний, представники військових частин, які базуються на Волині, головний спеціаліст відділу у Волинській області Міністерства у справах ветеранів Костянтин Байчук, директор департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Сергій Страшний, начальники управлінь соціального захисту населення Володимир-Волинської, Камінь-Каширської, Ковельської, Луцької райдержадміністрацій, воїни АТО й інші. Університет імені Лесі Українки також представляли координатор проєкту «Норвегія–Україна» у Волинській області, доцент Олена Івашко та директор Навчально-наукового інституту неперервної освіти Олег Дикий.

співпрацяспівпрацяспівпрацяМета заходу – обговорення актуальних питань соціальної та професійної адаптації військових, ветеранів війни та членів їхніх сімей на регіональному рівні й у територіальних громадах.

У вітальному слові до учасників семінару Анатолій Цьось зазначив, що вища освіта виконує багато функцій, головна з яких – надання професійної освіти. «Зараз в Університеті на різних спеціальностях та курсах навчається 54 учасники АТО і 279 дітей учасників АТО. До честі Міністерства освіти і науки України всі ці студенти здобувають освіту на державній формі навчання. Крім того, маємо хорошу спеціальність “Державна безпека” і підписано договір із військкоматом про участь цих студентів у територіальній обороні. Це підсилить Волинську область фахівцями як з нацбезпеки, так і з територіальної оборони. Напрям щодо надання професійної освіти Університет виконує чітко та якісно», – сказав ректор.

співпрацяДругий напрям діяльності закладу вищої освіти – участь у проєкті «Норвегія–Україна», який ефективно діє з 2014 року. Крім цього, за словами Анатолія Васильовича, ВНУ імені Лесі Українки постійно залучає учасників АТО до національно-патріотичного виховання студентів.

«Університет готовий стати майданчиком для різноманітних семінарів для військовослужбовців щодо обміну досвідом, підвищення кваліфікації тощо. Я думаю, що таку зустріч варто провести навесні й продемонстрували найкращі практики, найкращі приклади соціальної адаптації, професійної перепідготовки військових і членів їхніх сімей. Крім цього, ми активно співпрацюємо з громадами щодо підвищення кваліфікації вчителів разом із Волинським інститутом післядипломної освіти. Саме співробітництво в напрямі соціалізації та професійної адаптації учасників АТО правильне та перспективне», – зауважив Анатолій Цьось. Також ректор запевнив присутніх, що Університет має кваліфікованих спеціалістів-практиків, тому може виконувати таку роботу.

співпрацяПід час семінару Олена Івашко розповіла про досвід реалізації проєкту «Норвегія–Україна» у Волинській області, а Олег Дикий доповів про особливості підвищення кваліфікації військовослужбовців, учасників АТО та членів їхніх сімей у ВНУ імені Лесі Українки.

співпрацяспівпрацяспівпраця

Відділ інформаційної політики