Волинь Новини

У якій валюті зберігати гроші: поради волинських експертів

Знецінення української гривні щодо американського долара неабияк лякає населення. Люди масово скуповують іноземну валюту. Здавалося б, валютні коливання – сезонні і вже звичні перед новорічними святами. Однак на ситуацію із іноземною валютою повпливали ще кілька факторів.

Про це пише 12 канал.

Гривня увійшла у 2021 рік із курсом 28,27 гривні за долар. І поступово, але впевнено зміцнювалася. В середині листопада Національний банк України встановлює курс на рівні всього 26 гривень за долар – а після того його вартість починає стрімко рости. У середу, 8 грудня, він вже вартує 27,30.

Коливання гривні є сезонним. І на кінець року вона девальвує. Однак цьогоріч – не все так просто. Різке знецінення гривні зумовили ще кілька факторів.

Передусім варто наголосити: впродовж тривалого часу гривня трималася на стабільному рівні і навіть увійшла до ТОП-10 валют світу, що найбільше зміцнилися. Таке дослідження два місяці тому опублікувала агенція Bloomberg.

“Гривня посіла 6 місце зі 146 інших валют світу. Чому це сталося? Все досить логічно – в нас зросли обсяги доларової валюти”, – пояснює кандидатка економічних наук Ірина Камінська.

Передусім рекордну кількість врожаю цьогоріч зібрали аграрії і згодом продали свою продукцію за цінами, що на 25 відсотків вищі, ніж минулого року. Значну частку у експорті України цьогоріч становили метали і руди.

Ще один фактор – іноземні інвестори, які вкладали свої кошти в українські державні облігації під вигідну ставку – 12 відсотків.