Стан трьох пацієнтів, яким зробили пересадку органів 6 грудня у Ковельському міськрайонному територіальному медоб’єднанні – стабільний
Про це розповіла Суспільному завідувачка координаційного центру трансплантації Ольга Танська.
Медики трансплантували серце 62-річному волинянину та нирки 32-річному киянину та 52-річній лучанці, — каже лікарка. Додає: дані операції з пересадки органів почали робити через 11 годин після того, як у донора констатували смерть головного мозку.
Під час пересадки серця допомагали медики Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова, — говорить керівник центру кардіохірургії Ковельського медоб’єднання Володимир Танський.
У Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні за два роки здійснили 25 трансплантацій.
До операції з пересадки нирок не залучали лікарів з інших закладів, працювала бригада хірургів і анестезіологів Ковельської лікарні, — розповів трансплантолог Олександр Голуб. Каже: «Сама трансплантація тривала дві години і друга так само».
62-річний волинянин, якому два дні тому пересадили серце, нині перебуває у реанімаційному відділені, він при свідомості. Спілкуватися із ним лікарі ще не дозволяють.
Чоловік з колишнього Турійського району, у нього була ішемічна хвороба серця, восени стався інфаркт міокарда, єдиним шансом на життя була трансплантації серця, — розповідає лікарка Ольга Танська. Зараз медики підбирають пацієнту дози імуносупресії – це ті препарати, що допоможуть пригнітити імунітет, аби донорський орган прижився.
В іншій палаті реанімації – двоє пацієнтів, яким пересадили нирки. 32-річний киянин вісім років чекав на донора, перебуваючи на штучній нирці.
Інша пацієнтка – 52-річна лучанка, нирки якої перестали працювати півтора місяця тому, — говорить лікар-хірург Андрій Павлусик. Медика каже: «Динаміка післяопераційного періоду дуже чудова».
У Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні за два роки здійснили 25 трансплантацій, — каже Ольга Танська.