Новини

1000 грн вакцинованим: повідомили час, протягом якого треба витратити гроші

Як стало відомо, вакциновані проти коронавірусу українці отримають 1000 грн.

Ініціатива«єПідтримка» належить президенту Зеленському. Витратити нараховану тисячі потрібно протягом чотирьох місяців після надходження коштів. Про це розповіла заступниця міністра економіки Ірина Новікова для Укрінформ, передає Радіотрек.

Як працюватиме програма?

Головна ідея програми «єПідтримка» – це взаємодопомога держави, людей, бізнесу в умовах пандемії. Тобто держава надає повнолітнім вакцинованим громадянам можливість придбати послугу і одночасно підтримати бізнес, який постраждав від пандемії. Йдеться про підтримку легального бізнесу шляхом стимулювання попиту.

До слова, програма стартує 19 грудня і триватиме упродовж 2022 року.

Скористатися нарахованою сумою можна буде протягом чотирьох місяців після дня надходження коштів. Фінансові операції здійснюватимуть банки-партнери, які мають надійні системи захисту платежів.

В центрах українцям надаватимуть допомогу в отриманні цих грошей. Про це повідомила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк, інформує «Інтерфакс-Україна». Водночас вона наголосила: якщо раніше планувалося виділити на проведення виплат 3 млрд грн, то тепер ця сума збільшилася практично втричі – до 8 млрд грн.

Як отримати «тисячу Зеленського»

На першому етапі програми виплати планують робити через застосунок Дія. Для цього потрібно:

  1. у Дії перейти на послугу «єПідтримка»;
    пройти перевірку на відповідність зазначеним критеріям;
    відкрити в онлайн-банку віртуальний рахунок та отримати гроші.

    Відтак, роздача тисячі гривень за вакцинацію спрямована насамперед на підтримку бізнесу, а не людей. За ці гроші можна, наприклад, купити квиток у кінотеатр, на потяг, абонемент і спортзал чи книгу.