Новини

Українка втратила 26 000 через перевипуск SIM-картки та подала до суду – Vodafone поверне їй частину суми

Мобільний оператор Vodafone помилково перевипустив SIM-картку клієнтки, і телефонний номер потрапив до рук злочинців. У результаті шахраї за 40 хвилин вкрали в українки понад 26 тис. грн із карток Monobank та ПриватБанку. Жінка подала до суду на Vodafone, але виграла справу лише частково. Компанія відшкодує жертві 10 тис. грн за моральну шкоду.

Судовий розгляд тривав із квітня 2020 року, а сама крадіжка відбулася наприкінці 2019-го. Про це свідчать дані із держреєстру судових рішень.

Суд встановив, що 28 грудня 2019 року через контакт-центр Vodafonе невідома особа замовила перевипуск SIM-картки. Оператор компанії не провів ідентифікацію абонента.

Крім того, на номер жертви не надійшло SMS-попередження про заміну картки. І це незважаючи на те, що раніше жінка замовила послугу, яка забороняє перевипуск SIM-картки без надання паспорта.

Як з’ясувалося пізніше, оператор просто не підключив цю послугу. Це стало приводом для судового позову проти Vodafone.

Спочатку жертва вимагала від компанії 50 тис. грн компенсації за моральну шкоду та відшкодування вкрадених 26 077 грн. Зокрема, у позові зазначалося, що дії оператора погіршили здоров’я потерпілої, підірвали її репутацію на роботі (вона – поліцейська), а також не дали відсвяткувати Новий рік (гроші вкрали напередодні свята).

Перший суд українці відмовив. Проте за результатом розгляду апеляції було вирішено, що:

  • підстав для відшкодування вкрадених коштів (26 077 грн) немає, тому що Vodafone непричетний до їхнього крадіжки;
  • компанія неякісно надала свої послуги, чим завдала моральної шкоди. За це мобільний оператор заплатить 10 тис. грн моральної компенсації та 2102 грн судового збору.

Як повідомляв OBOZREVATEL, останнім часом через аналогічні випадки ПриватБанк блокує перекази та карти своїх клієнтів. Українців просять підтвердити свою особу після спроби переказу, а також довести, що гроші на рахунку зароблені легально.