Волинь Новини

У центрі Луцька може завалитися будинок: усе через незаконну реконструкцію підвалу. ВІДЕО

Через масштабну реконструкцію підвалу в центрі Луцька ризикує завалитися будинок – пам’ятка архітектури місцевого значення.

Жахіття для жильців розпочалося, коли підвал будинку на проспекті Волі, 15 площею 170 квадратів, де розміщені всі комунікації, якимось дивним чином опинився в приватній власності, повідомляє ІА Волинські Новини із посиланням на  телеканал «Аверс».

Ще влітку в цьому підвалі будівельники розгорнули масштабну реконструкцію. Тоді мешканці забили на сполох і звернулися до правоохоронців. Кримінал відкрили за двома статтями, і то лише рішенням суду, проте роботи тут тривають і досі.

Що будують – невідомо. Чоловік власниці підвального приміщення та магазину поряд на прохання показати документи лише посміхається. Каже, у них все законно.

У витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно власницею нерухомості в центрі міста значиться Світлана Лєскова. Жінка придбала магазин понад рік тому, а підвал – уже в лютому.

У червні будівельники розгорнули тут масштабну реконструкцію. Мешканці занепокоєні,адже в підвалі – усі важливі комунікації. Люди переживають, що у випадку аварійної ситуації дістатись туди вже не зможуть. Однак ще більше турбує те, що будинок може завалитися. Та й дозволу на проведення будівельних робіт у мешканців будинку ніхто не брав.

Не до вподоби така реконструкція і працівникам кафе поряд, адже відвідувачі скаржаться на шум.

Олександр Серватович мешкає тут ось уже п’ять років. А нині захищає права усіх жильців будинку. Чоловік переконаний, що власники приміщення незаконно оформили право власності на майно. Бо як можна оформити документи на майже 170 квадратів підвального приміщення, де розміщені усі важливі комунікації, ще й в центрі міста, не отримавши дозволів у мешканців?

«Це вже триває пів року. Вони ламають, трощать тримальні конструкції, – зазначає він. – Звідси виїжджають десятки машин з будівельним сміттям. І вони розказують, що мають документи. Більше того, вони не можуть мати будь-яких дозвільних документів, оскільки цей будинок є пам’яткою архітектури. І таких документів на ці будинки не видають в принципі».

«Підтвердження того, що шахрайським шляхом підроблено документи, є, але ми пів року потерпаємо від того, що люди розбирають наш будинок і сміються з нас, – додає Олександр Серватович. – Через цей підвал заходять всі комунікації: вода, електрика. І доступу до мереж ми не маємо завдяки таким ділкам».

Зі слів заступника начальника відділу держархбудконтролю Луцької міської ради Сергія Літвицького, ще в кінці 2018 року до них надійшло повідомлення від громадянина Гережуна про початок будівельних робіт в приміщенні площею майже 190 квадратів, а вже в січні 2019 року чоловік подав декларацію про готовність об’єкта. Тож фахівці відділу держархбудконтролю перевірили його та виявили порушення.

«Було з’ясовано, що у власності замовника на момент подання робіт такої площі не було, і ми звернулися до поліції», – зазначає Сергій Літвицький.

Цікаво, що начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Олександр Котис про будівельні роботи в будинку не знає. Каже: порушувати цілісність конструкцій, а тим більше – проводити реконструкцію там не можна. Крім того, аби почати будівельні роботи чи ремонт у будинку, який є пам’яткою архітектури місцевого значення, потрібно отримати охоронний договір. А власник підвального приміщення у зазначений відділ не звертався.

Наразі ж, незважаючи на те, що рішенням суду було відкрито кримінальну справу, робіт у підвалі не припинили й люди і далі потерпають від цього.