Волинь Новини

З обвинувачених – у потерпілі: волинський суддя уникає покарання за порушення ПДР

Три роки тому поліція відкрила кримінальне провадження на суддю Тітівалова з приводу нетверезого водіння. За цей час справу “зам’яли”, і з потенційного обвинуваченого Тітівалов перетворився на жертву. Про це повідомив адвокат, Голова Ради громадського контролю НАБУ Роман Маселко на своєму фейсбук.

“Сьогодні була дуже цікава справа у Луцькому суді. Є такий суддя Тітівалов з Турійського суду Волинської області. За даними поліції, у лютому 2019 після свого дня народження він сів п’яним за кермо, виїхав на зустрічну та в’їхав у фуру. У його крові було 2,6 проміле алкоголю”, – написав пан Роман.

Дописувач зазначає, що зареєстроване кримінальне провадження розслідувало ДБР. Крім того, на суддю склали протокол за нетверезе водіння та скаргу у ВРП подали. За три роки у кримінальній справі суддя Тітівалов з потенційного обвинуваченого перетворився на… потерпілого. Йому вдалося також уникнути адміністративної та дисциплінарної відповідальності. За словами пана Романа, суддя заявив, що не був п’яним, а кров з алкоголем, насправді начебто підмінили. Таким чином ключовий доказ сфальшували. Це переконало суд, тож Тітівалов покарання не отримав.

“Ми ж вирішили – якщо доказ сфальшували, то за це хтось має відповісти. Тому змусили ДБР зареєструвати провадження вже проти свого слідчого, який начебто підмінив кров. ДБР рік розслідувало справу і закрило її. Я оскаржив постанову про закриття і хотів пересвідчитись – слідчий формально розслідував чи зробив усе, щоб перевірити такі серйозні звинувачення судді Тітівалова”, – додав адвокат.

Він попросив суд надати матеріали для ознайомлення, проте прокурор та слідчий були проти і попередили суддю про відповідальність за розголошення матеріалів на той момент уже закритого провадження.

Тобто, на думку судді Покидюка, скаржник взагалі не має права на ознайомлення з матеріалами, на підставі яких він ухвалив рішення. Зрештою суддя задовольнив скаргу Романа та скасував постанову про закриття. Тож тепер слідчі мають більш ретельно розслідувати справу і однозначно сказати хто неправий: суддя Тітівалов, який заявляє, що кров не його, чи слідчий ДБР, який відповідав за експертизу його крові.

“Хоча тут вже давно зрозуміло – усі грають на користь судді Тітівалова навіть ціною чергової дискредитації як судової влади так і ДБР. Мене цікавить чи є десь межа, за яку вони не зайдуть”, – підсумовує юрист.

За даними слідства, приблизно о 20:00 27 лютого 2019 року
Тітівалов на автомобілі Audi А6 в’їхав у вантажівку DAF, яка рухалась по зустрічній смузі. Від удару серйозно постраждав сам суддя та його автомобіль. Вантажівка ж виїхала на узбіччя та знесла зупинку громадського транспорту – у той момент там не було людей, тож ніхто сторонній не постраждав.