Середовище формує людину, мотивує, надихає до творчих починань. І не завжди це повинен бути строгий академічний простір, бо майбутнє за асиметричним мисленням, мультитаскінгом та якісними навчальними приміщеннями.
Керуючись такими засадами, ректорат Волинського національного університету імені Лесі Українки та кафедра полоністики і перекладу за підтримки Генерального консульства РП у Луцьку реалізували спільний проєкт – аудиторія 212 факультету філології та журналістики перетворилася на полоністичний кабінет імені Юзефа Лободовського.
Відкриття оновленого простору, який стане універсальним місцем для навчання та дозвілля студентів, відбулося 12 листопада.
Ця подія, за словами декана факультету Лілії Лавринович, стала справжньою родзинкою Тижня факультету, який тривав 8–12 листопада.
У заході взяли участь Генеральний консул РП у Луцьку Славомір Місяк, віцеконсул Тереза Хрущ, яка була ініціаторкою створення такої аудиторії, ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось, проректори Наталія Благовірна і Юрій Громик, студенти і викладачі.
Професор Адам Регевич, завдяки якому університет нині реалізує програму «Подвійний диплом» із Природничо-гуманітарним університетом імені Яна Длугоша в Ченстохові, з нагоди відкриття кабінету прочитав лекцію. Викладач завжди дивує надзвичайно цікавими викладами та неординарним підходом до їх презентації. Цього разу він запропонував слухачам тему «Вибач, Польщо. Ментальний дискурс у новітній літературі та культурі». Присутні мали можливість подискутували про сталі елементи культури в Польщі та їх відображення в літературі й культурі.
Ще одну лекцію «Співвідношення минулого та сучасного у кримінальних романах Марека Краєвського» прочитав син професора Павел Регевич, показавши абсолютно новий кут зору сприйняття жанру криміналу.
Анна ЗОТОВА,
студентка І курсу магістратури ВНУ імені Лесі Українки
Фото: Дмитро БАЙДА