У Волинській обласній прокуратурі під головуванням її керівника Віктора Тимчука відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Волині, на якій обговорили стан протидії корупції в регіоні.
Про це повідомляє прес-служба обласної прокуратури.
Розпочинаючи нараду, Віктор Тимчук наголосив, що боротьба із корупцією – одне з основних завдань усіх правоохоронних органів.
В області цьогоріч розслідували 147 корупційних кримінальних правопорушень, до суду скерували 106 обвинувальних актів у провадженнях про такі злочини.
Так, перед судом постали два заступники керівника ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» Волинської ОДА, яких обвинувачують у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди за сприяння в укладенні договорів із виконання робіт з встановлення системи відеоспостереження на об’єктах будівництва в межах програми «Велике будівництво», радник директора цього ж державного підприємства, обвинувачений в одержанні неправомірної вигоди, керівники низки суб’єктів господарювання, обвинувачені у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на ремонт вуличного освітлення, автодоріг місцевого значення, будівництво та реконструкцію спортивних майданчиків тощо.
До суду також скерували чотири обвинувальні акти щодо організованих злочинних груп з ознаками корупції та чотири обвинувальні акти щодо зловживань митників, які сприяли юридичній та фізичним особам в ухиленню від сплати митних платежів на суму більше двох мільйонів гривень.
Судять на Волині і Камінь-Каширського міського голову, депутата та провідного спеціаліста земельного відділу міськради, обвинувачених в одержанні 4 тис дол. США за сприяння у виділенні земельної ділянки під будівництво багатоквартирного будинку.
Викрили цьогоріч посадову особу Волинської митниці ДМС, яка сприяла функціонуванню схеми протиправного ввезення на територію України з Республіки Білорусь тютюнових виробів, а відтак ухиленню від сплати митних платежів на майже 46 млн грн.
Проте ефективність протидії корупції вимагає посилення і пріоритетом є протидія дерибану бюджетних коштів, схемам розкрадання державного майна, організованій злочинності з корупційними зв’язками, корупції на кордоні, у лісовій сфері та сфері незаконного обігу підакцизних товарів.
«Єдиним прийнятним результатом нашої спільної роботи у протидії корупції є виявлені та розслідувані злочини, відсторонені від посад підозрювані, засуджені до реального позбавлення волі корупціонери та відшкодовані завдані корупційними злочинами збитки», – зауважив, завершуючи нараду керівник обласної прокуратури.
Учасники наради розробили низку заходів задля посилення протидії корупції в області.