Новини

Фейки про вакцинацію треба спростовувати медичними доказами – експерт

Фейкам про вакцинацію слід протиставляти адекватні роз’яснення з позиції доказової медицини.

Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу “Дом” розповіла доктор медичних наук, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, дитячий інфекціоніст Оксана Виговська.

“Фейки завжди були. Вони є, і вони, на жаль, будуть. Тому що є група людей, кому це зручно, кому нема чого робити. На цьому роблять імідж”, — зазначила експерт.

Щоби протистояти неправдивій інформації, яка розповсюджується противниками імунізації українців, необхідно посилювати інформаційну кампанію щодо темпів пандемії та дії вакцин.

“І тому треба посилювати саме кампанію, і вона справді зараз посилилася. Репортажі (про коронавірус та доказову медицину – ред.) не завжди сприймаються однозначно. Це складно, але це правда, це реалії, це та ситуація, в якій може опинитися кожен наш родич, наші близькі. Тому люди повинні розуміти, що реально”, — наголосила Виговська.

Переконувати людей вакцинуватися слід лікарям із погляду власного досвіду вакцинації. Такий шлях є найменш травматичним та ефективним, наголосила експерт.

“Я думаю, залишилися важелі розмови саме лікарів. З особистого досвіду: я розмовляю, звертається чимало людей, які, до речі, також були на мітингу (антивакцинаторів – ред.). Тобто якщо ти дохідливо пояснюєш свій досвід, що ти щеплений, щеплені твої близькі, твої рідні, ускладнення, які були, побічні реакції, які були, то люди дослухаються. Уже якусь частку сумніву в їхні голови вклав. Потім вони послухають іншого лікаря. І в мене є навіть ті, хто прищепився (після таких роз’яснень – ред.)”, — додала Виговська.

Як повідомляв Укрінформ, за даними міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, найгірші показники з вакцинації проти коронавірусу фіксуються в двох областях: Закарпатській, де вакциновано 23,2% дорослого населення, і Волинській – 25,2%. Найбільше вакциновано дорослого населення, принаймні однією дозою, у місті Києві –54,2%, Київській області – 43,7%, Полтавській – 42,1%. 4 листопада Дніпропетровська область досягла позначки 40%.

Він зазначив, що дані дослідження, проведеного у вересні-жовтні 2021 року за підтримки UNICEFUSAID та Світового Банку, показують, що 60% усіх українців позитивно ставляться до вакцинації від COVID-19, а 62% погоджуються, що необхідно робити щеплення від COVID-19. Також 42% українців, які ще не вакцинувались, готові щепитись за певних умов.

Як повідомлялося, минулої доби в Україні зафіксували 27 377 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За весь час пандемії в Україні підтверджено 3 006 463 випадки COVID-19, одужали 2 479 138 осіб. Зафіксовано 70 146 летальних випадків.

Загалом від початку вакцинальної кампанії проведено 18 578 609 щеплень, з них отримали одну дозу 10 895 718 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 7 682 891.