Студенти ВНУ імені Лесі Українки успішно завершили навчання за програмою «Подвійний диплом» у Вищій школі економіки та інновацій у Любліні (Республіка Польща). Урочистість із цієї нагоди відбулася 3 листопада у конференц-залі головного корпусу Університету.
Аби привітати молодь із завершенням навчання та вручити документи про здобутий освітній рівень магістра разом із керівництвом ВНУ імені Лесі Українки до Луцька прибула делегація з польського університету на чолі з ректором Мірославом Ярошем у складі декана факультету управління та суспільних наук Сильвестра Богацького та декана факультету транспорту та інформатики Артура Дмовського.
Підтримати молодь і дати останні настанови у доросле життя завітали заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа, ректор Анатолій Цьось, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, а також в. о. декана факультету економіки та управління Тетяна Данилюк, професори та завідувачі кафедр Ірина Садовська (обліку і оподаткування), Олена Павлова (економіки та природокористування) й Костянтин Павлов (підприємництва і маркетингу).
Модерувала захід координатор програми від факультету, доцент кафедри фінансів Олена Івашко. Вона розповіла, що реалізація програми «Подвійний диплом» між ВНУ імені Лесі Українки та Вищою школою економіки та інновацій у Любліні триває понад 8 років. За цей час більше як 50 студентів одночасно навчалися в українському та польському закладах вищої освіти й після завершення навчання отримали одразу два дипломи.
Вітаючи гостей і студентів на заході, ректор Анатолій Цьось зауважив, що 2012 року саме з Вищою школою економіки та інновацій у Любліні ВНУ імені Лесі Українки уперше започаткував програму «Подвійний диплом»: «Через рік після підписання відповідної угоди, 2013 року, наші студенти поїхали на навчання до вашого університету. Я щиро вдячний за цей перший досвід. Ми активно співпрацюємо з вами у науковій сфері, грантовій діяльності. Вірю, що у перспективі разом реалізуємо спільні спортивні та мистецькі ініціативи. І все це для наших студентів. Для нас це цінно, потрібно і важливо!»
За багаторічну співпрацю, підтримку двосторонніх ініціатив між ВНУ імені Лесі Українки та Вищою школою економіки та інновацій у Любліні й реалізацію програми «Подвійний диплом» Анатолій Цьось вручив своєму польському колезі найвищу відзнаку Університету – Золотий нагрудний знак.
Дякуючи господарям дійства, ректор Вищої школи економіки та управління у Любліні Мірослав Ярош мовив: «Я тішуся цим проєктом. Але хочу згадати осіб, які зробили вагомий внесок у реалізацію цієї програми. У їхньому числі й наш колега, котрого, на жаль, уже нема серед нас – професор Маріан Стефаньскі. Мені приємно, що ректор Університету імені Лесі Українки контролює співпрацю у різних напрямах. Це потрібно, аби будувати мости дружби між нашими державами, а не кордони».
Щиро про професора Маріана Стефаньского відгукнувся і заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа: «Завдяки його швидкості й промоції програми нам вдалося її реалізувати, адже на початку виникало багато труднощів. Щирі слова вдячності адресую й канцлерові Вищої школи економіки та інновацій у Любліні Терезі Богацькій, яка нас завжди підтримувала. Натомість університетам хочу побажати плідної співпраці, а випускникам – гарної долі»
Ще чимало гарних побажань випускникам адресували проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна, в. о. декана факультету економіки та управління Тетяна Данилюк і декан факультету управління та суспільних наук Вищої школи економіки та інновацій у Любліні Сильвестр Богацький.
Опісля ректори Анатолій Цьось і Мірослав Ярош урочисто вручили випускникам програми дипломи магістрів. Учорашні студенти теж дякували очільникам університетів за можливість одночасно навчатися за кордоном і в Україні.
На завершення урочистості координатор програми, доцент кафедри фінансів Олена Івашко зауважила, що на факультеті економіки та управління ВНУ імені Лесі Українки завжди будуть раді бачити своїх випускників, а також побажала молоді нових звершень.
Яскравим доповненням до цих слів стали кілька концертних номерів від викладачів і студентів факультету культури і мистецтв Університету та спільне фото учасників дійства.