Ольга Маркусь, яка родом зі Старої Вижівки, а нині працює у Києві, пояснила, як правильно організувати візит до лікаря.
Про це лікарка інформує у соцмережі Facebook.
Для того, щоб консультація була максимально ефективною, необхідно щоб пацієнт був підготовлений до візиту. Адже лікування захворювання – це партнерство, а не гра в одні ворота.
⠀
Залишу тут декілька порад, можливо будуть корисними.
⠀
1. Вибір лікаря.
Підходьте до вибору зважено. Як на мене, найкраще вибирати по рекомендаціях.
⠀
2. Спробуйте вдома занотувати та структуризувати всі свої скарги, щоб нічого не забути. Розповідайте навіть про те, що ви вважаєте неважливим. А то часто буває так, що вже віддаєш заключення, а пацієнт у наздогін: “а у мене ще рука німіє, коли ліктем об стіл сильно притискаю…”
⠀
3. Підготуйте “історію хвороби”, візьміть всі свої заключення про попередні звернення, особливо якщо візит з приводу давньої проблеми.
⠀
4. Візьміть всі попередні обстеження – аналізи крові, рентгенівські знімки, МРТ, КТ тощо. Обов’язково беріть диск, плівку з обстеження. Бо більшість думають, що паперового заключення більш, ніж достатньо.
⠀
Причому дістають його відразу і навіть скарг не висловлюють “бо все ж вже на МРТ видно”.
Повторююсь, що лікуємо людину, а не МРТ!
⠀
5. Занотуйте ліки, які вже приймаєте. Якщо “маленькі білі сердечка” зрозуміло для нас, то “капсули такі великі” – ні про що не говорить. Обов’язково включайте сюди всі добавки та вітаміни, які приймаєте. Будь- яка інформація важлива, оскільки деякі ліки можуть погано взаємодіяти з іншими.
⠀
6. По закінченню прийому ви отримуєте багато нової інформації. Не соромтеся задавати запитання, якщо вас щось бентежить. Ви маєте розуміти свій діагноз та лікування. Повідомте лікаря, якщо щось не зрозуміло!
⠀
7. Часто діагноз можливо поставити на підставі огляду, але ви маєте бути готові, що знадобляться додаткові обстеження.