Луцька психологиня Олена Звєрєва каже, що пандемія коронавірусу спровокувала низку психологічних проблем серед людей. Психологічні розлади виникають через соціальну ізоляцію, а одним із розповсюджених ускладнень ковіду є депресія.
Про це вона розповіла у програмі «По дорозі» 12 жовтня на 12 каналі.
«У зв’язку з коронавірусом виникло дуже багато запитів до психологів. Люди почали мати різні психологічні розлади через оцю соціальну ізоляцію. Люди починають боятися за своє вже психічне здоров’я. Одне із ускладнень ковіду – це депресія. Західними, американськими фахівцями розписано про те, що постковідний синдром включає і психологічні симптоми», – каже вона.
І пояснює, чому так сталося: «Люди не готові були зіштовхнутися віч-на-віч зі смертю. Це їх вперше спустило на землю і змусило усвідомити, що ти можеш в будь-який момент захворіти, і не факт, що тебе врятують».
За словами Олени Звєрєвої, цей страх смерті потягнув за собою купу інших проблем.
«Це відповідно страх захворіти, це іпохондричне шукання, що в мені не так, це роздуми про те, чи правильно я жив, чи можу щось у житті змінити. Це просто екзистенційна криза. Коли людина починає переосмислювати, що було з нею до того і що буде далі, і починається оцей хаос. Тут просто треба вибудувати: як ти хочеш – так і буде, але ти маєш чітко бачити, що ти маєш для цього зробити. І людина приймає свої рішення. У жодному випадку не беру на себе відповідальність вирішувати, що їй робити. Тому що це вкрай неправильно. Я не хочу нести відповідальність за чиєсь життя. Я не хочу відповідати за чиїсь помилки. Я даю можливість вибору», – стверджує психологиня.
Людям, які відчули подібні симптоми внаслідок перенесеного ковіду, вона радить не зволікати із візитом до психолога.
«Є хороші техніки, коли можна у своїй уяві зайти в минуле, в майбутнє, ходячи просто по кабінету, але уявити себе в певному місці, у певний час, в певному одязі, в певному віці, спитати, чого мені не вистачало», – каже Олена Звєрєва.