Центр громадського здоров’я України наголошує, що робоче місце школяра вдома повинно бути організоване правильно.
Про це повідомляють на сайті Центру громадського здоров’я.
«Навчальна діяльність має велике соціальне і психологічне значення в житті дитини. Важливо, щоби вона не зашкодила здоров’ю школярів», – йдеться у повідомленні.
Безпечне та правильно організоване робоче місце учня — запорука його гармонійного розвитку.
У процесі облаштування робочого місця школяра необхідно дотримуватися наступних основних порад
Письмовий стіл або парта повинні бути повноцінно освітлені. Оптимально, якщо у світлий період доби це забезпечуватиметься природнім освітленням, а в темний — штучним.
Для формування правильної постави учня важливо використовувати меблі, які відповідають його зросту. Найкраще, якщо це будуть моделі-трансформери.
Під час роботи за комп’ютером клавіатура й мишка мають бути на рівні ліктя. Зап’ястки повинні бути розташовані прямо, щоби запобігти набряканню м’язів. Монітор необхідно розташовувати навпроти обличчя, на відстані витягнутої руки.
Завдяки правильній позі за письмовим столом і достатньому рівню освітлення зменшиться втома очей і не знижується рівень гостроти зору.
А для профілактики стомлюваності, порушень зору та постави учням рекомендовано кожні 15 хвилин проводити нескладні фізичні вправи для покращення мозкового кровообігу, для зняття втоми з плечового поясу, рук, тулуба та очей.