Мешканка села Лобна, що на Любешівщині, Тетяна Бартошик уже третій рік захоплюється створенням букетів на замовлення.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці Любешівської районної філії центру зайнятості.
Головним поштовхом розпочати справу, зазначається в дописі, стала любов Тетяни до квітів, бажання працювати на себе та підтримка сестри. Проте для створення букетів і композицій однієї лише любові не досить. Потрібно мати образне мислення, фантазію, смак і володіти необхідними знаннями. Одержати такі знання і навички можна на спеціалізованих курсах. Поглиблені знання дають у спеціалізованих школах.
Для досягнення високопрофесійного рівня потрібно відвідувати виставки та майстер-класи. Утім, знання Тетяна отримувала самотужки, в інтернеті проходила онлайн майстер-класи, до курсів «руки не дійшли», хоча в майбутньому дуже прагне їх відвідати.
«Я люблю свою роботу, але ніхто не бачить, що за лаштунками. Адже всі квіти вирощую в себе на городі. Рослин, за якими не потрібно доглядати, немає. За кожною із них потрібен індивідуальний догляд», – каже Тетяна.
Ділячись секретами флористики, вона зауважує, що перед покупкою варто вирішити, чи буде букет самостійним подарунком або приємним доповненням. Від цього залежить його вартість і зовнішній вигляд.
Ще розповідає, що дуже важливо, коли складаєш букет, знати, для кого він, а за можливості, ще й дізнатись характер і темперамент людини: якщо це харизматична, бурхлива, активна людина, то вже ніжний букет з білих троянд їй не підійде. Тут треба фантазувати, підбирати щось яскраве і цікаве.
«Приємно, коли клієнт каже: «Я знаю ваш смак, зробіть мені щось дуже гарне». І тоді мій політ фантазій безмежний. Я люблю працювати з новими матеріалами, поєднувати іноді несумісне, не люблю стандартів. Обожнюю дивувати замовників оформленням, текстурами й декоративними елементами, деякі з них виготовляю власноруч, проте завжди намагаюся відчути настрій замовника, дослухаюся до його побажань», – розповідає флористка.
Інколи Тетяна прикрашає святкові зали та сцени для весіль та інших урочистостей, також робить тематичні та сезонні композиції.
У її перспективних планах – відкрити спеціалізований магазин. Хоча квітковий бізнес – це ризик, пов’язаний зі специфікою продукції, однак і рентабельність досить висока. Ринок квітів стабільно зростає, тож треба думати, як привабити покупців.