В Україні за рідкісні монети номіналом у 25 копійок 1992 року випуску готові платити тисячі гривень. На аукціонах за такі монети пропонують від 5 до 7 тис. грн.
Це випливає з даних аукціону Violity.com. Йдеться про торги, що вже відбулися, гроші за монети вже виплачено продавцям, – Обозрєватєль.
Рідкісну монету номіналом у 25 копійок 1992 року випуску продали за 5534 грн
Аукціон закінчився 8 травня. Всього було 47 ставок, у результаті перемогла найкраща пропозиція. На аверсі в центрі в оточенні орнаменту з ягід і листя номінал – “25 КОПIЙОК” (висота літер збільшується до центру).
На реверсі між двох елементів, складених із дубового листя і пшеничних колосків, зображений герб України (тризуб у геральдичному щиті), нагорі напис “УКРАЇНА”, внизу дата – “1992”.
Монету номіналом у 25 копійок 1992 року продали за 6333 грн
Схожу монету купив покупець, який відразу зробив ставку вищу за ринкову ціну. В результаті конкурентів на аукціоні не було.
Зазначимо, нумізмати готові платити десятки і навіть сотні тисяч гривень не тільки за рідкісні монети минулих століть, а й за сучасні копійки.
Головна умова – вони повинні відрізнятися від інших. Наприклад, браком, роком випуску, рідкісною серією. Вартість таких копійок доходить до сотень доларів. При цьому ті українці, які розбираються в монетах, знаходять їх у знайомих, на вулицях, скуповують в інтернеті та серед сотень монет знаходять рідкісні екземпляри.
Попитом користуються і монети номіналом 50 копійок
За рідкісні монети номіналом в 50 копійок 1992 року готові заплатити до 200 доларів. Попитом у нумізматів користується брак і “англійка” (монети, виготовлені за помилковим ескізом).
Так, на аукціонах за 7 рідкісних монет 1992 року випуску просять близько 52 тис. грн. Варто відзначити, що колекція з декількох монет коштуватиме більше, ніж кожна з них окремо. Це пов’язано з тим, що нумізмати можуть витрачати дні і тижні вишукуючи “потрібні” екземпляри, а у випадку з колекцією купують відразу набір.
Як йдеться на профільному форумі Monety, рідкісною вважається монета саме 1992 року випуску. Тоді чеканили англійськими штемпелями на Луганському монетному дворі. Через помилку в ескізах щит вийшов опуклим, а тризуб втиснутим. Нумізмати називають цю монету “Англійка”.
На інтернет аукціонах продають 50 копійок “в нерідному металі” з срібла, бронзи, міді, алюмінію, нікелевого сплаву. Офіційно такі монети в обіг не надходили, це можуть бути пробні екземпляри або невідомо де виготовлені спеціально для заробітку на нумізматах.
В каталозі ІТК ціна на 50 копійок “в нерідному металі” вказана в межах 100-250 доларів. Крім цього, колекціонерам можна продати брак, наприклад, якщо у монети два аверсу або два реверсу. Також є ймовірність знайти 50 копійок з поворотом реверсу до аверсу.