Українські медкик переконані, що молодших школярів необхідно переводити на дистанційне навчання, а не лише учнів 5 – 11 класів. На думку лікарів в закладах освіти майже неможливо дотримуватися усіх заходів безпеки, а тому існує загроза, що дитина принесе вірус у родину, пише “Дзеркало тижня”.
Але за словами завідувача кафедри анестезіології Харківської медакадемії Володимира Корсунова, у сімейному колі ризик інфікування набагато вищий, ніж у громадських місцях.
Там (у школі, – 24 канал) відбувається каталізатор пандемії. Через тісні контакти діти інфікують одне одного і вчителів, а потім ідуть додому, де є дорослі, і що гірше – бабусі з дідусями. Сімейні контакти дають дуже високий рівень інфікування, на відміну від тимчасових у супермаркеті або торговельному центрі,
– запевнив Володимир Корсунов.
Він розповів, що дитяча лікарня Харкова вперше за весь період пандемії завантажена майже на 100%. На лікуванні перебувають діти будь-якого віку – і малюки, і підлітки.
Натомість директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян вважає, що дошкільнята й початкові класи не можуть повноцінно навчатися без прямого контакту з вихователем чи вчителем.
“До того ж, не всі батьки мають змогу залишатися з дитиною вдома чи попросити когось про допомогу. Саме тому вихованців садочків та учнів початкових класів переводимо на дистанційку лише за надзвичайних обставин. Дитячі установи можуть бути відкриті навіть у червоній зоні”, – зазначила Фіданян.