Незважаючи на шквал критики та обурення, облаштування тимчасового госпіталю для хворих на COVID-19 у корпусі Луцького пологового будинку було правильним рішенням. Адже завдяки цьому вдалося уникнути переповнення обласної інфекційної лікарні та госпіталю в Боголюбах.
Про це Луцький міський голова Ігор Поліщук розповів в інтерв’ю «Першому».
«У нас нині є 150-160 вільних місць із доступом до кисню. Якщо ми віднімемо 102 місця в пологовому, то лишається 50. Це було б критично мало для нашого міста», – вважає Луцький міський голова.
З його слів, можна довго розмірковувати над тим, де було б краще розташувати такий тимчасовий госпіталь, але облаштуванням медичних закладів мають опікуватися медики, а не політики.
Читати ще: На фінішній прямій: тимчасовий інфекційний госпіталь у Луцькому пологовому майже готовий до роботи
«Коли ми реалізовували цей проект, то зібралися з професіоналами і порадилися, який заклад найшвидше можемо пристосувати з найменшими бюрократичними перешкодами, – додав Ігор Поліщук. – Були думки про поліклініку МВС на Чернишевського, про госпіталь ветеранів війни, але ці всі заклади не є міськими, вони не мають мережі точок доступу до кисню, у них не було кисневих станцій. В умовах недостатності забезпечення киснем ми дуже довго чекали б. У той час існувала загроза мати переповнену лікарню».
Він також нагадав, що багато хто вважав таке рішення катастрофічним для пологового будинку. Мало того, колишній очільник пологового будинку Михайло Токарчук та окремі працівники медзакладу намагалися саботувати рішення про створення тимчасового ковідного госпіталю. Втім факти свідчать про протилежне: медичний заклад успішно працює.
«Продовжуємо купувати туди обладнання, нещодавно придбали рентген-апарат за 1,2 мільйона гривень, якого так не вистачало. Все нормально, – зазначив мер. – Ніхто не боїться їхати туди народжувати. Корпуси не зв’язані, є окремий заїзд. Тим паче, коронавірусні хворі в одному з корпусів були від початку. Ми зробили окреме відділення для мам, які хворіють на коронавірус».
Він також додав, що облаштування ковідного госпіталю в пологовому будинку стало можливим завдяки тому, що запрацював обласний перинатальний центр, тож кількість пологів у луцькому закладі зменшилася вдвічі.